Bł. Ks. Jerzy w katedrze

19 października w katedrze siedleckiej

Na każdej Mszy św. wspominano życie  i męczeństwo  bł.ks. Jerzego. Róża  Rodziców modlących sie za dzieci pw. bł. ks. Jerzego  również nie zapomniała o swoim patronie.  Róża  powstała  w 30 rocznicę od śmierci bł. Ks. Jerzego. Inicjatorką powstania Róży  była Alina Kosieradzka, zelatorką została  Mirosława Wiewiórka. Motywacją założenia była pamięć o czcigodnym Głosicielu i Męczenniku Narodu Polskiego- Kapłanie, beatyfikowanym  6 czerwca 2010.

Drugim motywem są relikwie bł. Ks.  Jerzego  w katedrze. Od chwili powstania Róży  19.10.2014  wizerunek bł. ks. Jerzego  uczestniczy w procesjach, a co roku, tj. w dniach 11-18 października jest eksponowany podczas nowenny. Nawiedzamy również grób  bł. ks.  Jerzego w Warszawie na  Żoliborzu.

Intencja nowenny:
Przez wstawiennictwo  bł. ks. Jerzego, przez jego męczeńską  śmierć  na ręce  Maryi składamy losy naszej Ojczyzny, parafii i naszych rodzin, odważnych  świętych kapłanów, o nowe powołania kapłańskie,  misyjne, zakonne. Prosimy, chroń  nas przed pandemia i zagładą. Prosimy o pokój serca dla nas wszystkich, o łaskę  nawrócenia i  miłosierdzie Boże   dla nas grzeszników, abyśmy umieli z pokorą przyjąć Wolę Bożą. Okrutnie umęczony ,Kaplanie wierny aż do końca,  Męczenniku prawdy i wolności Orędowniku spraw Kościoła  i narodu- módl się  za nami!