Msza Święta w intencji społeczności Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej

Rozpoczęcie roku

„Prośmy Pana abyśmy wykorzystali dobrze nasze zdolności. Byśmy je rozwijali dla dobra naszego i wspólnoty kościoła diecezjalnego i parafialnego. Niech nasze życie będzie pieśnią chwały, w której nie ma fałszywych tonów”  mówił Pasterz diecezji siedleckiej w trakcie homilii na rozpoczęcie roku Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej.

  
13 września rozpoczął się kolejny rok pracy . Studium, którego początki w diecezji siedleckiej sięgają lat 60-tych XX wieku, kształci muzycznie młodzież i osoby dorosłe w zakresie prowadzenia śpiewu i gry organowej w liturgii kościoła katolickiego. Naukę pod okiem 9 wykwalifikowanych pedagogów odbywało w ubiegłym roku szkolnym 20 słuchaczy. Dziś nowy rok rozpoczęło kolejnych 8 słuchaczy. Nauka obejmuje przedmioty ogólnomuzyczne oraz liturgiczne (zajęcia zbiorowe) oraz emisję głosu, grę na organach i fortepianie (zajęcia indywidualne). Studium w ramach praktyk muzyczno-liturgicznych animuje muzycznie liturgię w katedrze siedleckiej w każdy wtorek roku nauki o godz. 18:00.

 
Finałem wtorkowej uroczystości jest koncert na organach Joachima Wagnera o godz. 19.00 w domu Biskupa Siedleckiego przy ul. Cmentarnej 17. Wystąpią organiści katedralni: Piotr Arseniuk i Adam Szczepański oraz Duo Amabile - Izabela Kiryluk i Joanna Szczepańska.