W katedrze siedleckiej, w piątkowe popołudnie sprawowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wraz z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą oraz biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej Grzegorzem Suchodolskim, modlono się wspólnie za wszystkie osoby pokrzywdzone i zranione wykorzystywaniem seksualnym.

Nabożeństwu przewodniczył proboszcz parafii katedralnej – ks. kan. Dariusz Mioduszewski. W drodze krzyżowej uczestniczył także Delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży – ks. kan. Jacek Wojdat.

- Twoim brzemieniem, Panie, my jesteśmy, my – ludzie zatwardziałego serca, nieskorzy do zrozumienia. Także wtedy, kiedy nakładamy na bliźnich brzemię naszego nieczystego sumienia. Kiedy wobec wszelkiej postaci ubóstwa i na każde wołanie o pomoc trwamy jak porażeni w naszej nikczemności i w naszym uwalnianiu od poczucia obowiązku - wskazał podczas rozważania ks. Dariusz Mioduszewski.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce, po raz siódmy, przeżywa Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza”.

„Niczym św. Weronika ocierająca umęczone Oblicze Chrystusa, otrzyjmy chustą modlitwy i pokuty cierpiące twarze naszych sióstr i braci, których życie naznaczone jest dramatem wykorzystania” - napisał abp Wojciech Polak – Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Dniem Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego.