Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

 

 

XXII Niedziela zwykła (3 września 2023 r.)

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka różańcowa, o godz. 17 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś wraca niedzielna Msza święta o godz. 16.00.

2.      Dziś również świętuje swoje imieniny bp Grzegorz Suchodolski. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą w intencji Solenizanta na godz. 18.00.

3.      W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8.00, aby Bogu zawierzyć tegoroczną naukę i wychowanie. W poniedziałek z racji Mszy rozpoczynającej rok szkolny kancelaria w godzinach porannych będzie nieczynna.

4.      W środę po Mszy o godz. 18.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących na terenie parafii katedralnej na plebanii u ks. proboszcza.

5.      W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów: o godz. 12.00 Msza św., o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 

6.      W piątek święto Narodzenia NMP. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 12.00, 18.00. Te dnia ma miejsce doroczne spotkanie Róż Rodziców przy parafii katedralnej. Początek o godz. 17.30 dziesiątką różańca i Aktem Zawierzenia, o 18.00 Msza św. za członków wspólnoty i dzieci polecane w modlitwach, zaś po Mszy konferencja formacyjna.

7.      Po wakacjach wracają spotkania formacyjne grup parafialnych:

·        w środę na Mszy o godz. 18.00 rozpoczęcie roku formacyjnego Domowego Kościoła, po Mszy spotkanie w sali na plebanii

·        w czwartek po Mszy o godz. 18.00 spotkanie lektorów świeckich czytających podczas liturii oraz spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii

·        w piątek o godz. 19.00 krąg biblijny w sali na plebanii. Na spotkanie zapraszamy wszystkich pragnących rozważać Słowo Boże.

·        w sobotę 9 września ks. Łukasz zaprasza na godz. 14:00 na plac przy plebanii Scholę Wniebogłosy, ministrantów, ich rodziców oraz wszystkich którzy chcieliby zapisać się do tych wspólnot. Będzie to spotkanie organizacyjne połączone z grillem  

Na spotkania zapraszamy dotychczasowych członków, jak też nowe osoby!

8.      Organizowany jest wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii.

9.      23.09 w Sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Różańca Rodziców za dzieci. W programie historia objawień, różaniec, Msza św., Droga Krzyżowa, koronka do Bożego Miłosierdzia. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt ok. 130 zł. Zapisy do 15.09 w zakrystii lub pod nr telefonu podanym na stronie i w gablocie (501 620 913 Anna Wyrzykowska).

10. Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, szczególnie biskupowi Grzegorzowi, życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia