Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

Strażnicy Kościoła

Pod hasłem "Strażnicy Kościoła" odbędzie się 10 Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Stosowne zaproszenie kieruje do wszystkich mężczyzn w naszej diecezji bp. Kazimierz Gurda: 

W niedzielę 4 października br. już po raz dziesiąty w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: „Strażnicy Kościoła”. Ufam, że spotkanie to zapoczątkuje powstanie w naszych parafiach bractwa pod nazwą ,,Strażnicy Kościoła” w oparciu o duchowość Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim.
Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z  wnukami. Zapraszam wszystkie katolickie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia zrzeszające mężczyzn.
Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem sił, by mężczyźni naszej diecezji byli prawdziwymi strażnikami Bożego porządku.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu indywidualnie, jadąc ze swoimi bliskimi własnym środkiem transportu. 

Poniżej prezentujemy krótki film z zeszłego roku. Zapraszamy również do galerii zdjęć. Zdjęcia i film z portalu Podlasie24.pl