Opiekun duchowy: ks. Dariusz Mioduszewski, proboszcz
Moderatorka parafialna: Mirosława Wiewiórka
502 256 703
Apostolat Maryjny jest ruchem religijnym, który skupia wiernych pragnących oddawać i szerzyć cześć Maryi Niepokalnej za pośrednictwem Cudownego Medalika. Wywodzi się on z dawnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika, które zatwierdził papież Pius X w dniu 8 czerwca 1905 r. Stowarzyszenie to było ściśle związane z objawieniami, jakie otrzymała św. Katarzyna Labouré w 1830r.
Po drugiej wojnie światowej Stowarzyszenie w Polsce podzieliło los innych organizacji kościelnych – zostało rozwiązane przez władze komunistyczne. W 1980 r., z okazji 150 rocznicy objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré, wraz z solidarnościowym zrywem narodu polskiego do wolności, powstała myśl wskrzeszenia dawnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika pod nazwą Apostolat Maryjny w Polsce. Statuty Apostolatu zostały zatwierdzone przez Prymasa Polski kard. Józefa Glempa w dniu 6 lutego 1992 r., a 252 Konferencja Episkopatu Polski wyraziła zgodę, by Apostolat mógł działać i rozwijać się we wszystkich diecezjach Polski.
Założycielem - wskrzesicielem, jednocześnie pierwszym dyrektorem krajowym Apostolatu Maryjnego został ks. Teofil Herrmann ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Jeszcze jako rektor Gorzowskiego Seminarium Duchownego założył pierwsze grupy Apostolatu Maryjnego. W 1994 r. dzięki ks. Teofilowi powstał Centralny Ośrodek Apostolatu Maryjnego w Warszawie przy ul. Radnej 14. Od początku założenia Apostolatu Maryjnego wydawano materiały niezbędne do rozwoju ruchu, zakładania nowych grup i prowadzenia spotkań formacyjnych. Były to następujące publikacje: Statut Apostolatu Maryjnego, roczniki pt. „Promienie Pośredniczki łask”, kwartalniki pt. „Apostoł maryjny”, „Przewodnik Apostolatu Maryjnego”, „Podręcznik Apostoła Maryjnego”, ”Tajemnica Maryi”, „Refleksje na miesiąc maj” i inne.
W maju 1995 roku ks. Teofil Herrmann, przybył do parafii katedralnej w Siedlcach, w celu założenia grupy maryjnej. Proboszczem był wówczas ks. Henryk Wierzejski. 26 października 1996 roku w katedrze, podczas uroczystej Mszy świętej, kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet członków Apostolatu Maryjnego. Z rąk ks. Dyrektora Apostolatu Maryjnego, wszyscy członkowie otrzymali Cudowne Medaliki. Opiekunem grupy parafialnej został ks. Andrzej Popławski. Nominację moderatora diecezjalnego Apostolatu Maryjnego otrzymała Władysława Kaliszuk.
Oznaką Apostolatu Maryjnego jest awers i rewers Cudownego Medalika wyrażony na tarczy.
Wszystko z Niepokalaną!
Każdego roku, w ostatni piątek i sobotę lipca, uczestniczymy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę.
27 listopada – w rocznicę objawienia NMP Niepokalanej św. Katarzynie Laboure, coroczne spotkanie w Warszawie na Radnej u stóp Niepokalanej Cudownego Medalika.
Pielgrzymowaliśmy do Mokobód, Budzieszyna, Miedznej, Ostrożan i Hołubli. Modliliśmy się u stóp Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Byliśmy w Niepokalanowie, w Szymanowie przed obrazem Pani Jazłowieckiej, a w Miedwienicach wypraszaliśmy łaski dla naszych rodzin u stóp Cudownego Obrazu Św. Rodziny. Byliśmy w Drohiczynie, Pratulinie, Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W drodze do Częstochowy odwiedziliśmy Górę Kalwarię, o zdrowie dla chorych prosiliśmy Matkę Bożą w Gidlach. Zwiedzaliśmy Kraków, Łagiewniki, Krzeszowice i Czerną. Aktywnie uczestniczyliśmy w pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II na Siedleckich Błoniach (1999 rok ).
W 2020 roku przeżywaliśmy 25-lecie istnienia Apostolatu Maryjnego.
Zdjęcia p. Piotra Grabowskiego, ze strony Podlasie24
Po 25 latach istnienia, już po śmierci ks. Teofila Herrmanna, który zmarł w opinii świętości (dn. 9 września 2003 r.), warunki polityczne pozwoliły na powrót Apostolatu Maryjnego do jego korzeni. Został on włączony do ogólnoświatowej wspólnoty AMM - Stowarzyszenia Cudownego Medalika (AMM – ang.: Association of the Miraculous Medal; hiszp.: Asociacion de la Medalla Milagrosa).
Obecnie AMM istnieje niemal na wszystkich kontynentach świata i skupia ponad 10 milionów członków.
Nasza grupa jest otwarta. Kierujemy nieustanne i serdeczne zaproszenie do wszystkich chętnych, aby wspólnie służyć Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanej.