KSM

W parafii katedralnej

Asystent kościelny: ks. Łukasz Kałaska, prefekt 
Prezes Oddziału: Szymon Goławski
   biuro@ksmkatedra.siedlce.pl 
Zastępca prezesa: Klaudia Kruszewska
Skarbnik: Bartosz Wawryniuk
Sekretarz: Maciej Wyrębiak
Zastępca sekretarza: Julia Stelęgowska

  www.ksmkatedra.siedlce.pl

Katedralny oddział KSM został reaktywowany 5 października 2018 r. Obecnie liczy ok. 25 członków.

Spotkania odbywają się w piątki o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. spotkanie w sali na górze naszego Oratorium.

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii katedralnej prężnie działał w latach 1994-1999, a potem 2004-2014. Spotkanie co tydzień w piątek młodzież rozpoczynała Eucharystią. Owocem formacji i integracji Oddziału była m. in. troska o pełne włączenie kandydatów do sakramentu bierzmowania w życie Kościoła. Udało się wystawić dwie sztuki teatralne, poprowadzić różaniec w Katolickim Radiu Podlasie i włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. KSMowicze z katedry zasilili Zarząd Diecezjalny i współorganizowali wydarzenia „Jerycho Młodych” oraz „Hosanna Festival”.

Pragniemy, zgodnie z zasadami i ideałami KSM, kształtować siebie na dojrzałych chrześcijan oraz aktywnie uczestniczyć we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia (por. § 13. Statutu KSM), a w duchu zawołania KSM „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów? Gotów!” być zawsze gotowi służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Co robimy? 

Przede wszystkim kreatywne spotkania. Za każdym razem inne, atrakcyjne. Organizujemy wypady na kajaki, w góry, czy bale młodzieżowe. Uczestniczymy w formacji duchowej (stosownie do wieku). 

Jeśli jesteś zainteresowany przyjdź, bądź częścią naszej wspólnoty. 

 
Godło KSM
Godło KSM