Zespół katechetyczny

W parafii katedralnej

 
Na czele zespołu katechetycznego parafii katedralnej stoi ks. Dariusz Mioduszewski, proboszcz 
 
 
Do zespołu należą katecheci świeccy i duchowni, którzy na mocy misji biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy prowadzą katechezę w szkołach na terenie parafii katedralnej.
 
Skład zespołu
    1. Ks. Dariusz Mioduszewski, proboszcz
    2. Ks. Łukasz Kwasowiec, wikariusz
    3. Ks. Marcin Wesołowski, wikariusz
    4. s. Anna Sławatyniec
    5. s. Maria Płatkowska
    6. Paweł Braszczyński
    7. Anna Jakimiuk
    8. Wioletta Jóźwiuk-Jurecka
    9. Beata Klewek
    10. Ewa Komorowska
    11. Małgorzata Nowacka
    12. Ilona Porowska
    13. Maria Przesmycka
    14. Marzena Suchożebrska
    15. Michał Woźniak
    16. Małgorzata Wysokińska-Duda
Podział zadań katechetów w roku szkolnym 2023/24

1.     Msza św. z udziałem dzieci

A.    Niedziela, godz. 12.00

B.    Katecheci odpowiedzialni za przygotowanie modlitwy powszechnej i procesji z darami:

·        I niedziela  - Beata Klewek

·        II niedziela - Ewa Komorowska / s. Anna Sławatyniec

·        III niedziela - Małgorzata Wysokińska-Duda

·        IV niedziela  - Michał Woźniak

·        V niedziela - Ewa Komorowska

2.     Różaniec z udziałem dzieci w październiku

A.    Wtorki, godz. 17.15

B.    Katecheci odpowiedzialni za przygotowanie rozważań:

·        03.10.2023 - Beata Klewek

·        10.10.2023 - Ewa Komorowska

·        17.10.2023 - s. Anna Sławatyniec

·        24.10.2023 - Małgorzata Wysokińska-Duda

·        31.10.2023 - Michał Woźniak

3.     Roraty z udziałem dzieci w Adwencie 

A.    Środy i soboty, godz. 6.00 Ks. Łukasz Kwasowiec, śniadanie w oratorium

B.    Katecheci uczestniczą wraz z dziećmi ze swoich szkół w miarę możliwości

4.     Rekolekcje adwentowe (przed II Niedzielą Adwentu)

A.    08.12.2023 - piątek, godz. 17.00 - s. Anna Sławatyniec

B.    09.12.2023 - sobota, godz. 17.00 - Michał Woźniak

C.    10.12.2023 - niedziela, godz. 12.00 - Ewa Komorowska

5.     Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w Wielkim Poście

A.    Wtorki Wielkiego Postu, godz. 17.00

B.    Katecheci odpowiedzialni za przygotowanie rozważań:

·        20.02.2024 - Beata Klewek

·        27.02.2024 - Ewa Komorowska

·        05.03.2024 - Małgorzata Wysokińska-Duda

·        12.03.2024 - Michał Woźniak

·        19.03.2024 - Paweł Braszczyński

6.     Rekolekcje wielkopostne (po V Niedzieli Wielkiego Postu) 17-19 marca 2023

·       17.03.2024 - niedziela, godz. 12.00 - Małgorzata Wysokińska-Duda

·       18.03.2024 - poniedziałek, godz. 17.00 - Ewa Komorowska

·       19.03.2024 - wtorek, godz. 17.00 - Michał Woźniak (wraz z podziękowaniem o. rekolekcjoniście)

7.     Rekolekcje szkolne w Wielkim Poście dla szkół ponadpodstawowych

A.    Ekonomik, Kolejówka i Samochodówka  

B.    Odpowiedzialni księża katecheci i katecheci pracujący w szkołach 

8.     I Komunia  Św. i rocznica Komunii Św. 

A.    Termin I Komunii św. - 04.05.2024 (godz. 10.00 szkoły podstawowe nr. 2, 4, 6, oraz pozostałe; godz.12.00 szkoły pozostałe)
termin rocznicy Komunii św. -  12.05.2024 (godz. 12.00 wszystkie szkoły podstawowe)

B.    dzieci z klas III, forma zgłoszenia, metryka chrztu.

C.    pierwsze spotkanie w parafii - niedziela 17 września 2023 godz. 12.00

D.    poświęcenie różańców - niedziela 8 października 2023 godz. 12.00

E.     poświęcenie medalików - niedziela 10 grudnia 2023 godz. 12.00

F.     poświęcenie książeczek - niedziela lutego 2024 godz. 12.00

G.    uwagi - dzieci klas trzecich i starsze, metryki chrztu do ks. Marcina, ewentualne pozwolenia spoza parafii. Wyjazd do Kodnia w białym tygodniu.

H.    Odpowiedzialny ks. Marcin Wesołowski 

I.       Rozkład spotkań i błogosławieństw  - w harmonogramie na stronie

9.     Rocznica I Komunii Świętej - niedziela, 05 maja 2024, odpowiedzialny ks. Marcin

10.  Przygotowanie do sakramentu bierzmowania

A.    kandydaci roku II (2 spotkania w grupach do 20.10, Msza św. i spotkania z rodzicami III niedziela miesiąca, godz. 10.00, spotkania formacyjne z ks. Łukaszem)

B.    kandydaci roku I (wiek - VIII klasa, zgłoszenie poprzez deklaracje, pierwsze spotkanie - 24.09.2023, cykliczne spotkanie, praca w grupach raz w miesiącu)

C.    Termin bierzmowania - 16 kwietnia 2024 godz. 16.00

D.    Odpowiedzialny ks. Łukasz Kwasowiec

E.     www.katedra.siedlce.pl/bierzmowanie