Zesłanie Ducha Świętego (28 maja 2023 r.)

 1. Nabożeństwa majowe oraz czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę 
o godz. 17.00.

2. Dziś o godz. 14.00 przy pomniku św. JPII rozpoczęcie marszu pokutnego ulicami miasta, a o godz. 16.00 w katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny.

3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Kancelaria tego dnia nieczynna.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W poniedziałek o godz. 17.00 różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące po różańcu nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza Św. w int. dusz w czyśćcu cierpiących, po Mszy spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym w salce pod plebanią.

6. We wtorek po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego. 

7. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca: 

a.      w czwartek dzień modlitwy za kapłanów: o godz. 12.00 Msza św., o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

b.    w piątek dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające; o godz. 8.30 wyjazd kapłanów do chorych. 

c.     w sobotę Msza św. o godzinie 7.00 oraz różaniec, rozmyślanie, a także procesja różańcowa mężczyzn ulicami miasta pod Figurę MB przy ul. Starowiejskiej 13.

8. W piątek o 19.00 zapraszamy na krąg biblijny. 

9. W przyszłą niedziele o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym. 

10. W dn. 3-4 czerwca Koła Różańcowe zapraszają wszystkich chętnych na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. W sobotę główne uroczystości na Jasnej Górze, w niedzielę Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Wyjazd spod katedry o godz. 6.00. Koszt ok. 280zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i u zelatorów.

11. Nasza parafia organizuje wyjazd na Jerycho Młodych do Pratulina. W tym roku diecezjalne święto młodych odbędzie się od 9tego do 11 czerwca. Przewidziane są koncerty, uwielbienia, katechezy, świadectwa, warsztaty i wiele innych. Program spotkania jest wywieszony w gablocie. Zapisać można się w zakrystii pobierając i uzupełniając wyłożone tam dokumenty: regulamin oraz zgodę rodzica na wyjazd. Koszt to 110zł. Zapisy zbieramy do końca maja. Bliższe informacje u ks. Łukasza Kałaski.

12. Fundacja DKMS zajmująca się m.in. poszukiwaniem dawców szpiku dla potrzebujących zwraca się z prośbą o pomoc dla Mateusza, który jest jedynakiem i od wielu lat mieszka w Siedlcach razem ze swoją mamą. Ponieważ nie ma on rodzeństwa, dlatego potrzebuje przeszczepu od dawcy niespokrewnionego. Potencjalnym dawcą szpiku może zostać osoba od 18-55 lat, która jest w dobrym stanie zdrowia. Szczegóły zamieszczone są na ulotkach przy końcu katedry i  na tablicy ogłoszeń. Dziś po Mszach Św. o godz. 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00 mogą zarejestrować się wszystkie osoby, które chcą zostać dawcami szpiku.  

13. Za tydzień ofiary do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.

14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia