Ogłoszenia parafialne

na bieżący tydzień

XXIV Niedziela zwykła (13.09.2020)

1.      Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, ofiary zbierane dziś do puszek  przed kościołem przeznaczone są na Ziemie Świętą. Jest to zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku, z powodu pandemii.

2.      Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z lampionami. 

3.      W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W piątek święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika patrona Polski, dzieci i młodzieży. Msze św. jak w dzień powszedni.  

4.      Za tydzień 20 września o godz. 16:00 Msza św. z udziałem osób przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy św.  spotkanie klas VIII w celu rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania jest ks. Grzegorz.

5.      Przypominamy o spotkaniach rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Terminy i godziny spotkań są zamieszczone na stronie naszej parafii – www.katedra.siedlce.pl.

6.      Ks. Tomasz Czarnocki zaprasza na spotkanie duszpasterstwa prawników 20 września o godz. 17.00 w bursie szkolnej przy ul. Świrskiego. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej duszpasterstwa. 

7.      Zachęcamy chłopców klas III do udziału w służbie liturgicznej, spotkania dla kandydatów odbywają się we środy o godz. 16.30 w salce Oratorium, również zapraszamy dzieci do scholi Wniebogłosy, spotkania w każdą sobotę o godz. 9.30 w salce Oratorium. Więcej na stronie parafialnej. 

8.      Polecamy Echo katolickie a w nim: 

a.      Jak katechizować, kiedy coraz więcej uczniów rezygnuje z katechezy? 

b.      Do świętości przez cierpienie – opowieść o życiu s. Róży Niewęgłowskiej. 

c.      O misjach na Jamajce opowiada ks. Tomasz. 

d.      Czym jest trema i jak sobie z nią radzić? 

9.      Za tydzień taca w niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. 


***

ZAPOWIEDZI (na Mszy św. o godz. 18.00)

 

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 

1.      Krzysztof Paweł Romanowski, kawaler zam. w par św. Jakuba w Warszawie oraz Aleksandra Anna Kobylińska, panna, zam. par św. Jakuba w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

2.      Piotr Wiśniewski, kawaler par. Bożego Ciała w Siedlcach oraz Natalia Wielogórska, panna par. tutejsza. Zapowiedź druga.

Kto by znał przeszkody kanoniczne zachodzące między tymi osobami niech powiadomi kancelarię parafialną. 

Archiwalne ogłoszenia