Ogłoszenia parafialne

W parafii katedralnej

 

 

I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

1.   Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziś na Mszy o godz. 10.00 błogosławieństwo opłatków, które będą roznoszone przez najbliższe dwa tygodnie przez parafian do każdego domu. Jest to znak jedności i duchowej łączności wszystkich parafian. Dzielenie się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej to wyraz naszej wiary i tradycji. Osoby roznoszące opłatki będą miały upoważnienie z pieczęcią parafii i podpisem proboszcza. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania w kościele.

2.   Zapraszamy w Adwencie do uczestnictwa w roratach o godz. 6.00. W środy i soboty zachęcamy do uczestnictwa razem z dziećmi, z użyciem lampionów. Po Mszy św. w środę przygotowane będzie śniadanie w sali na plebanii.

3.   Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10, 15 i 20 zł, a świeca okazjonalna – 30 zł, będą rozprowadzane w czasie rekolekcji przed kościołem, a dziś są do nabycia w zakrystii. Można także pobrać torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu produktami spożywczymi i chemicznymi składamy w zakrystii.

4.   Od dziś do 7 stycznia gościmy diakona Marka Zalewskiego, który będzie odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Życzymy owocnej posługi.

5.   Dziś o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III przygotowującymi się do I Komunii Św.

6.   Dziś o g. 19 na plebanii odbędzie się pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. 

7.   Trwa nowenna do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, poprzedzająca odpust parafialny, odmawiana codziennie o godz. 11.45.

8.   W poniedziałek o godz. 18 będzie Msza w intencji powołań. Zapraszamy do modlitwy.

9.   W wtorek spotkanie modlitewno-formacyjne Apostolatu Maryjnego po Mszy o g. 12.00 w sali na plebani.

10.             W tym tygodniu I czwartek miesiąca – o godz. 12 Msza za kapłanów, a o godz. 17.00 – adoracja o świętość kapłanów i w intencji nowych powołań kapłańskich.

11.             W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a w naszej parafii ODPUST oraz początek REKOLEKCJI ADWENTOWYCH, które poprowadzi ks. Jakub Kozak, student KULu. Msze św. rekolekcyjne w piątek i sobotę o godz. 6.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. W niedzielę według stałego porządku. Spowiedź w piątek i w sobotę – 30 min przed każdą Mszą. Msza św. z kazaniem dla dzieci – w piątek i sobotę o godz. 17, a w niedzielę o godz. 12. Niedzielne ofiary składane na tacę będą podziękowaniem dla Rekolekcjonisty.

12.             W dzień odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

13.             W czasie adwentu nie będzie piątkowego kręgu biblijnego.

14.             W piątek odbędzie się kolejne Nocne Czuwanie Młodych pod hasłem: pycha czy poczucie własnej wartości? Początek o godz. 20.00 w kaplicy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Brzeskiej.

15.             W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 odbędzie się obrzęd włączenia kandydatów do grona ministrantów. Podczas tego wydarzenia nowi ministranci otrzymają komże, w których będą posługiwali przy ołtarzu. Starsi ministranci zostaną natomiast awansowani na kolejny stopień posługi Ministranckiej. Serdecznie zapraszamy chłopców (szczególnie klasy 3 sp) do tego aby dołączyć do swoich kolegów i zostać ministrantem.

16.             W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie medalików dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii Św, medaliki kupują rodzice. Po Mszy natomiast spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy II.

17.             Także w przyszłą niedzielę puszka na dzieło Pomoc Kościołowi na Wschodzie. 

18.             KSM naszej parafii organizuje akcję Polak z sercem. Jej celem jest pomoc Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Sposobem pomagania jest zbiórka żywności długoterminowej, chemii domowej oraz artykułów papierniczych. Osoby, które będą chciały pomóc mogą dziś zostawić dary w zakrystii przez całą niedzielę.

19.             Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

20.             Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia