Ogłoszenia parafialne

na bieżący tydzień

XVIII Niedziela Zwykła (01.08.2021)
 1. Dzisiaj naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierać wszystkich, którzy ostatnimi czasy ucierpieli z powodu burz i nawałnic. Serdecznie zachęcamy do okazania gestu solidarności z tymi poszkodowanymi.
  Komunikat księdza biskupa Kazimierza zachęcający do udziału w 41 PPP na Jasną Górę. Więcej....
 2. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki odbędzie się jutro o godzinie 6.00. Eucharystii  przewodniczyć będzie bp Kazimierz Gurda. W naszej parafii Apele pielgrzymkowe, dla pielgrzymów duchowych, będą miały miejsce po Mszy świętej o godzinie 18.00. Przez cały czas trwania duchowej pielgrzymki można w zakrystii składać intencje duchowe, które zostaną przekazane naszym pielgrzymom, którzy zaniosą te intencje przed tron Jasnogórskiej Pani. Zapraszamy do wspólnego duchowego pielgrzymowania. Dzisiaj, na placu przed plebanią, od godziny 15 do 20 będzie można zdać bagaże przed pielgrzymką. 
 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00
 4. Jutro pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej oraz nawiedzenie swojej świątyni parafialnej, możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” 
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca. 
        I czwartek: 
  • Msza św. o uświęcenie kapłanów o godz. 12.00
  • od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu za kapłanów
   I piątek:    
  • o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa i nabożeństwo pierwszo piątkowe
  • od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych, zapisy w zakrystii
   I sobota: 
  • po Mszy św. o 6.00 śpiew Godzinek
  • o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz medytacja różańcowa w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego
 6. W Piątek w liturgii Kościoła wypada święto Przemienienia Pańskiego
 7. Katechezy dla rodziców i chrzestnych będą miały miejsce w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00
 8. Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Uzależnień zachęca do tego, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję w intencji osób uzależnionych od alkoholu. Prymas Tysiąclecia Stefan kard. Wyszyński przekonywał, że przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu „musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił”. Dlatego nie bądźmy obojętni na ten problem i wesprzyjmy, poprzez nasze świadectwo oraz modlitwę, wszystkich, którzy borykają się z tym nałogiem
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej
Archiwalne ogłoszenia