Ogłoszenia parafialne

na bieżący tydzień

I Niedziela Adwentu (29.11.2020)
 1. Dzisiejsza pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny,  w którym większą troską pragniemy objąć nasze postawy i pobożność eucharystyczną. 
 2. Dzisiaj praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna Diakon Grzegorz Góraj, pochodzący z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Księdza diakona serdecznie witamy, życząc dobrego wykorzystania czasu oraz wewnętrznego umocnienia na tym etapie drogi ku kapłaństwu.
 3. Od dzisiaj będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadza młodzież KSM przed katedrą w cenie 7, 13 i 20 zł.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy Św. w katedrze spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 5. Za tydzień o godz. 19.00 początek nowego cyklu katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych, spotkania będą odbywać się w katedrze.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 8.00, o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W okresie Adwentu zapraszamy do udziału w Roratach, które w katedrze sprawowane będą codziennie o godz. 6.00, z wyjątkiem niedzieli. W środę i sobotę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów epidemicznych.
 8. Rekolekcje adwentowe odbędą się 18-20 grudnia, zachęcamy do przystępowania do sakramentu spowiedzi w ciągu całego okresu Adwentu, a nie zostawiać jej na czas rekolekcji.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa jak zwykle, a więc:
  • w czwartek modlimy się za kapłanów: o godz. 12.00 Msza św., o 17.00 adoracja o uświęcenie kapłanów,
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00,
  • w sobotę śpiew Godzinek bezpośrednio po Mszy roratniej; medytacja i różaniec po Mszy św. o godz. 7.00. 
 10. Za tydzień ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.
 11. Za tydzień Akcja Katolicka będzie rozprowadzać Ewangelię na każdy dzień. Koszt małego formatu Ewangelii – 12zł, dużego 25zł.
 12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. 
Archiwalne ogłoszenia