Spowiedź

Sprawowanie sakramentu pokuty w katedrze

Sprawowanie sakramentu pokuty w katedrze

Jeśli chcesz pojednać się z Bogiem przyjdź odpowiednio wcześniej, po zrobieniu rachunku sumienia. Sakrament pokuty możesz przeżyć w następujący sposób:

  • 20 minut przed każdą Mszą św., w dni powszednie jest jeden spowiednik, w niedzielę i uroczystości przynajmniej dwóch
  • w ramach dyżuru spowiedniczego w dni powszednie od 9.00 do 17.00

Ważne: 

W katedrze nie ma praktyki sprawowania sakramentu pokuty podczas Eucharystii. Jeśli jednak jest większa liczba osób, które nie zdążyły wyspowiadać się przed Mszą św. wówczas spowiedź w konfesjonale trwa aż do ostatniego penitenta. Natomiast dyżur spowiedniczy jest sprawowany nieprzerwanie, niezależnie od Mszy św. 

Podczas uroczystości pogrzebowych dla uczestników pogrzebu jest możliwa spowiedź poza dyżurem spowiedniczym. Z tej spowiedzi można skorzystać przed Mszą św. pogrzebową w konfesjonale po lewej stronie (gdzie zwyczajowo trwa adoracja Najświętszego Sakramentu). 

Dyżur spowiedniczy w katedrze siedleckiej

Dyżur spowiedniczy w katedrze trwa w dni powszednie w godzinach 9.00 - 17.00

Nie ma dyżuru spowiedniczego w następujące dni:  

w Niedziele oraz następujące Uroczystości i Święta kościelne:

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia)

Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia)

Uroczystość Zwiastowania NMP (25 marca)

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

Święto NMP Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego)

Uroczystość NMP Królowej Polski (3 maja)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało)

Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada)

Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) 

Święto św. Szczepana (26 grudnia)

Oraz:

Wspomnienie św. Józefa Robotnika i Święto Flagi (1 i 2 maja)

Święto narodowe - Rocznica Odzyskania Niepodległości (11 listopada)

1 09.00 – 11.00  Ks. Piotr Wasyljew
11.00 – 13.00  Ks. Henryk Krupa
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii katedralnej w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Wojda
2 09.00 – 11.00  Ks. Antoni Sulich
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach
13.00 – 15.00  Ks. Michał Roman Szulik
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Jaśkowski
3 09.00 – 11.00  Ks. Andrzej Ognik
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Ducha Świętego w Siedlcach 
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Bożego Ciała w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Rafał Pietruczuk
4 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii pw. bł. Męczenników Podl.  w  Siedlcach
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii  Miłosierdzia Bożego w  Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Edward Jarmoch 
5 09.00 – 11.00  Kapłan z Kościoła Garnizonowego w Siedlcach 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Suchożebry
13.00 – 15.00  Ks. Andrzej Karwowski
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Rosa
6 09.00 – 11.00  Ks. Tadeusz Wasiluk
11.00 – 13.00  Ks. Tadeusz Zawadzki
13.00 – 15.00  Ks. Mariusz Zaniewicz 
15.00 – 17.00  Ks. Łukasz Gomółka
7 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Grębków 
11.00 – 13.00  Ks. Piotr Pielak
13.00 – 15.00  Ks. Mateusz Czubak
15.00 – 17.00  Ks. Tadeusz  Danieluk
8 09.00 – 11.00 Ks. Jan Ornat
11.00 - 13.00  Ks. Robert Mirończuk
13.00 – 15.00  Ks. Marek Weresa
15.00 – 17.00  Ks. Piotr Oskroba 
9 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii św. Stanisława BM w Siedlcach
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Śmiary
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Łukasz Celiński
10 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Stare Opole 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Mordy
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii pw. św. Józefa w Siedlcach 
15.00 – 17.00  Ks. Krzysztof Baryga
11 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Krzesk
11.00 – 13.00  Ks. Marek Antonowicz
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Sereda
12 09.00 – 11.00  Ks. Maciej Majek
11.00 – 13.00 Ks. Jan Dzięga
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Krynica 
15.00 – 17.00  Ks. Tomasz Bieliński
13 09.00 – 11.00  Ks. Janusz Grodek
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Bejdy 
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii katedralnej w Siedlcach
15.00 – 17.00   Ks. Łukasz Pawluk  
14 09.00 – 11.00  Ks. Mariusz Świder 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Bożego Ciała w Siedlcach
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Domanice 
15.00 – 17.00  Ks. Bogdan Iwańczuk
15 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Radomyśl
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Zembry
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Józefa w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Paweł Zazuniak
16 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Mokobody 
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Czołomyje
15.00 – 17.00 Ks. Tomasz Koprianiuk
17 09.00 – 11.00 Ks. Wiesław Kanak
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Kotuń
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Ducha Świętego w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Piotr Wasyljew
18 09.00 – 11.00 Ks. Kazimierz Matwiejuk
11.00 - 13.00 Kapłan z parafii Zbuczyn
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Jarosław Kopeć
19 09.00 – 11.00 Ks. Stanisław Abramczuk
11.00 – 13.00 Ks. Dariusz Denisiuk
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Wierzbno
15.00 – 17.00 Ks. Wojciech Sobieszek
20 09.00 – 11.00 Ks. Grzegorz Stolarski
11.00 – 13.00 Ks. Jacek Wł. Świątek
13.00 – 15.00 Ks. Tomasz Wakuła
15.00 – 17.00 Ks. Paweł Siedlanowski
21 09.00 – 11.00 Ks. Zbigniew Zalewski
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Skórzec
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Stanisława w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Tomasz Kostecki
22 09.00 – 11.00 Ks. Przemysław Radomyski
11.00 – 13.00 Ks. Piotr Radzikowski
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Pruszyn
15.00 – 17.00 Ks. Marek Skwierczyński
23 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Oleksin
11.00 – 13.00 Ks. Paweł Broński
13.00 – 15.00 Ks. Wojciech Hackiewicz
15.00 – 17.00 Ks. Jacek Wojdat
24 09.00 – 11.00 Ks. Tadeusz Wojtkowicz
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Kopcie
13.00 – 15.00 Ks. Grzegorz Krasuski
15.00 -17.00  Ks. Krzysztof Piórkowski
25 09.00 – 11.00 Ks. Jarosław Rękawek
11.00 – 13.00 Ks. Marcin Olek
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Hołubla
15.00 – 17.00 Ks. Rafał Kornilak 
26 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Krześlin
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Niwiski
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Paprotnia
15.00-17.00 Ks. Radosław Piotrowski
27 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Wołyńce
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Wyszków
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Żeliszew
15.00 – 17.00 Ks. Leszek Borysiuk
28 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Wiśniew k. Siedlec
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Skórzec
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Dziewule
15.00 – 17.00 Ks. Paweł Kindracki
29 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Krzymosze
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Wodynie
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Seroczyn
15.00 – 17.00 Ks. Marek Bieńkowski
30 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Radzików
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Ruda Wolińska
13.00 – 15.00 Ks. Jacek Jaśkowski
15.00 – 17.00 Ks. Witold Juszczuk
31 09.00 – 11.00 Ks. Jerzy Duda
11.00 – 13.00 Ks.  Andrzej Sochal
13.00 – 15.00 Ks. Bernard Błoński 
15.00 – 17.00 Ks. Marcin Bider

Wszelkie spostrzeżenia, prośby czy sugestie dotyczące funkcjonowania stałych dyżurów spowiedzi proszę kierować do ks. Michała Mościckiego – koordynatora stałego dyżuru spowiedniczego w Katedrze Siedleckiej.