Spowiedź

Sprawowanie sakramentu pokuty w katedrze

Sprawowanie sakramentu pokuty w katedrze

Jeśli chcesz pojednać się z Bogiem przyjdź odpowiednio wcześniej, po zrobieniu rachunku sumienia. Sakrament pokuty możesz przeżyć w następujący sposób:

  • 20 minut przed każdą Mszą św., w dni powszednie jest jeden spowiednik, w niedzielę i uroczystości przynajmniej dwóch
  • w ramach dyżuru spowiedniczego w dni powszednie od 9.00 do 17.00

Ważne: 

W katedrze nie ma praktyki sprawowania sakramentu pokuty podczas Eucharystii. Jeśli jednak jest większa liczba osób, które nie zdążyły wyspowiadać się przed Mszą św. wówczas spowiedź w konfesjonale trwa aż do ostatniego penitenta. Natomiast dyżur spowiedniczy jest sprawowany nieprzerwanie, niezależnie od Mszy św. 

Podczas uroczystości pogrzebowych dla uczestników pogrzebu jest możliwa spowiedź poza dyżurem spowiedniczym. Z tej spowiedzi można skorzystać przed Mszą św. pogrzebową w konfesjonale po lewej stronie (gdzie zwyczajowo trwa adoracja Najświętszego Sakramentu). 

Dyżur spowiedniczy w katedrze siedleckiej

Dyżur spowiedniczy w katedrze trwa w dni powszednie w godzinach 9.00 - 17.00

Nie ma dyżuru spowiedniczego w następujące dni:

  1. W niedziele i uroczystości nakazane
  2. Drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego
  3. Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
  4. Święto Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego)
  5. Wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja)
  6. NMP Królowej Polski (3 maja)
  7. Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada);
  8. Święto narodowe - Rocznica Odzyskania Niepodległości (11 listopada)
1 09.00 – 11.00  Ks. Józef Skorodiuk
11.00 – 13.00  Ks. Michał Mościcki
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii katedralnej w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Wojda
2 09.00 – 11.00  Ks. Daniel Struczyk
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach
13.00 – 15.00  Ks. Michał Roman Szulik
15.00 – 17.00  Ks. Paweł Wojdat
3 09.00 – 11.00  Ks. Kamil Mazurkiewicz
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Ducha Świętego w Siedlcach 
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Bożego Ciała w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Rafał Pietruczuk
4 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii pw. bł. Męczenników Podl.  w  Siedlcach
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii  Miłosierdzia Bożego w  Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Edward Jarmoch 
5 09.00 – 11.00  Kapłan z Kościoła Garnizonowego w Siedlcach 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Suchożebry
13.00 – 15.00  Ks. Andrzej Karwowski
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Rosa
6 09.00 – 11.00  Ks. Tadeusz Wasiluk
11.00 – 13.00  Ks. Tadeusz Zawadzki
13.00 – 15.00  Ks. Mariusz Zaniewicz 
15.00 – 17.00  Ks. Łukasz Gomółka
7 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Grębków 
11.00 – 13.00  Ks. Piotr Pielak
13.00 – 15.00  Ks. Mateusz Czubak
15.00 – 17.00  Ks. Tadeusz  Danieluk
8 09.00 – 11.00 Ks. Jan Ornat
11.00 - 13.00  Ks. Robert Mirończuk
13.00 – 15.00  Ks. Przemysław Radomyski
15.00 – 17.00  Ks. Piotr Oskroba 
9 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii św. Stanisława BM w Siedlcach
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Śmiary
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Mieczysław Głowacki
10 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Stare Opole 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Mordy
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii pw. św. Józefa w Siedlcach 
15.00 – 17.00  Ks. Krzysztof Baryga
11 09.00 – 11.00  Kapłan z parafii Krzesk
11.00 – 13.00  Ks. Marek Antonowicz
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Jacek Sereda
12 09.00 – 11.00  Ks. Marian Mitura
11.00 – 13.00 Ks. Jan Dzięga
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Krynica 
15.00 – 17.00  Ks. Tomasz Bieliński
13 09.00 – 11.00  Ks. Janusz Grodek
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Bejdy 
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii katedralnej w Siedlcach
15.00 – 17.00   Ks. Łukasz Pawluk  
14 09.00 – 11.00  Ks. Andrzej Żelazo 
11.00 – 13.00  Kapłan z parafii Bożego Ciała w Siedlcach
13.00 – 15.00  Kapłan z parafii Domanice 
15.00 – 17.00  Ks. Bogdan Iwańczuk
15 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Radomyśl
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Zembry
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Józefa w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Leszek Ostas
16 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Mokobody 
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Czołomyje
15.00 – 17.00 Ks. Maciej Majek
17 09.00 – 11.00 Ks. Marek Matusik
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Kotuń
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Ducha Świętego w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Tomasz Małkiński
18 09.00 – 11.00 Ks. Kazimierz Matwiejuk
11.00 - 13.00 Kapłan z parafii Zbuczyn
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach
15.00 – 17.00 Ks. Jarosław Kopeć
19 09.00 – 11.00 Ks. Stanisław Abramczuk
11.00 – 13.00 Ks. Dariusz Denisiuk
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Wierzbno
15.00 – 17.00 Ks. Wojciech Sobieszek
20 09.00 – 11.00 Ks. Grzegorz Stolarski
11.00 – 13.00 Ks. Jacek Wł. Świątek
13.00 – 15.00 Ks. Tomasz Wakuła
15.00 – 17.00 Ks. Paweł Siedlanowski
21 09.00 – 11.00 Ks. Zbigniew Zalewski
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Skórzec
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii pw. św. Stanisława w Siedlcach
15.00 – 17.00  Ks. Tomasz Kostecki
22 09.00 – 11.00 Ks. Franciszek Oleksiuk
11.00 – 13.00 Ks. Piotr Radzikowski
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Pruszyn
15.00 – 17.00 Ks. Marek Skwierczyński
23 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Oleksin
11.00 – 13.00 Ks. Paweł Broński
13.00 – 15.00 Ks. kan. Wojciech Hackiewicz
15.00 – 17.00 Ks. Jacek Wojdat
24 09.00 – 11.00 Ks. Tadeusz Wojtkowicz
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Kopcie
13.00 – 15.00 Ks. Grzegorz Krasuski
15.00 -17.00  Ks. Krzysztof Piórkowski
25 09.00 – 11.00 Ks. Jarosław Rękawek
11.00 – 13.00 Ks. Marcin Olek
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Hołubla
15.00 – 17.00 Ks. Krzysztof Skwierczyński 
26 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Krześlin
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Niwiski
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Paprotnia
15.00-17.00 Ks. Radosław Piotrowski
27 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Wołyńce
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Wyszków
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Żeliszew
15.00 – 17.00 Ks. Leszek Borysiuk
28 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Wiśniew k. Siedlec
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Skórzec
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Dziewule
15.00 – 17.00 Ks. Paweł Kindracki
29 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Krzymosze
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Wodynie
13.00 – 15.00 Kapłan z parafii Seroczyn
15.00 – 17.00 Ks. Marek Bieńkowski
30 09.00 – 11.00 Kapłan z parafii Radzików
11.00 – 13.00 Kapłan z parafii Ruda Wolińska
13.00 – 15.00 Ks. Jacek Jaśkowski
15.00 – 17.00 Ks. Mariusz  Świder
31 09.00 – 11.00 Ks. Jerzy Duda
11.00 – 13.00 Ks.  Andrzej Sochal
13.00 – 15.00 Ks. Bernard Błoński 
15.00 – 17.00 Ks. Marcin Bider

Wszelkie spostrzeżenia, prośby czy sugestie dotyczące funkcjonowania stałych dyżurów spowiedzi proszę kierować do ks. Waldemara Mroza – koordynatora stałego dyżuru spowiedniczego w Katedrze Siedleckiej.