WNIEBOGŁOSY - schola dziecięca

W parafii katedralnej

Spotykamy się w Oratorium
sobota godz. 9.30

Zapraszamy na spotkanie dzieci od przedszkola do 8 klasy Szkoły Podstawowej, oraz młodzież ze szkoły średniej, ze scholą WNIEBOGŁOSY.
Zaczynamy w Oratorium o godz. 9.30
Do zobaczenia!

Opiekun duchowy: ks. Łukasz Kwasowiec, wikariusz
Prowadzący od strony muzycznej: p. Adam Szczepański, organista
Główna odpowiedzialna: Judyta Tobota, KSM
Animatorzy muzyczni: Piotr Przyszlak, Sylwia Ochnik

Kontakt: 

   

  664 490 613 - Judyta

Zapraszamy do wstępowania dzieci od najmłodszych lat w szeregi naszej scholi parafialnej.

WNIEBOGŁOSY 

Każdy, kto choć raz przyszedł w niedzielę na godz. 12.00 miał okazję usłyszeć dziecięcy śpiew. Na pierwszy rzut oka niewidoczni,  jednak dobrze słyszalni. Ubrani w piękne, czerwono - złote stroje wyśpiewują chwałę Jezusowi.

Aktualnie w scholi dziecięcej mamy 45 dzieci, regularnie uczestniczących w spotkaniach formacyjnych i lekcjach śpiewu. Wejście do scholii nie jest tak trudne, jak się wydaje. Niektórzy sądzą, że konieczne są niebywałe wokalne umiejętności. Tymczasem dzieci przychodzące do scholi nieraz nawet nie umieją jeszcze czytać. Ze śpiewem też różnie bywa. Jednakże czas spędzony razem na próbach i wspólnym posiłku daje z czasem piękny rezultat  w postaci osobistego rozwoju i kształcenia słuchu muzycznego.

Zresztą posłuchajcie sami - "Śpiewamy, śpiewamy" - film promocyjny scholi WNIEBOGŁOSY 
 

Każde spotkanie to czas na katechezę, wspólne bycie razem, lekcja śpiewu z panem Adamem, organistą katedralnym i skromnym posiłkiem na zakończenie ok.  godz. 12.00. Oprócz standardowych spotkań dzieci od czasu do czasu wychodzą do kina, na basen czy w inne ciekawe miejsca. 

Troszczymy się, aby ferie i wakacje były okazją poznania Boga poprzez organizację rekolekcji. Dzieci chętnie uczestniczą w wyjazdach, jak ostatnio do Korbielowa (Beskid Żywiecki), Pieniny, na narty w Białce Tatrzańskiej czy obecnie przygotowujemy się do wyjazdu w Bieszczady.

 

 

 

Trudno byłoby samemu księdzu ogarnąć taką sporą grupę dzieci. Dlatego wydatnie pomaga w tym KSM - biorąc to zadanie jako za jedno z priorytetowych działań. Sam KSM w przyszłości może stać się miejscem dalszej formacji dzieci, kiedy już trochę podrosną i będą miały ok 13 lat. Mamy także solidne zaplecze kuchenne. Dzięki niemu oraz niezastąpionych mam na stanowisku kucharek dzieci za każdym razem cieszą się pyszną przekąską.

Jako parafii bardzo nam zależy, by od dzieciństwa to miejsce było bliskie naszym najmłodszym parafianom.  Podobnie jak ministrantom również i dzieciom w scholii zapewniamy dobrą formację ludzką, biblijną i liturgiczną. Pamiętamy o dzieciach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że dzieci są chętne dać koncert kolęd czy wziąć udział w  nabożeństwach parafialnych czy rekolekcjach.

Serdecznie zachęcamy do udziału w scholii wszystkie dzieci. Do niektórych docieramy poprzez szkołę, kiedy robimy tzw. nabór szkolny. Dobrym czasem wejścia do scholi jest moment po przyjęciu I Komunii św. Czasem zachęcamy po kolędzie. Można też i tą drogą - zachęcamy, drzwi są otwarte. Jedyne, co wymagamy to systematyczność i współpraca z rodzicami. Z czasem to przynosi piękne owoce wiary i pomaga we wzroście duchowym dziecka.