Wniebogłosy o stopień wyżej

Czyli już nie tylko śpiew liturgiczny

Schola Wniebogłosy zyskuje nowy walor w postaci możliwości dodatkowych spotkań w soboty dla uczestników od VI klasy SP. W tym roku podjęliśmy decyzję o nauce piosenek pielgrzymkowych. Mamy ku temu odpowiednie miejsce, wyremontowane w tym celu na górze naszego Oratori um. Dzieci (a właściwie już młodzież) bardzo chętnie i licznie odpowiedziały na zaproszenie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy szczególnie rodzicom, bo wstać i przyjść na godz. 8.45 wcale nie jest łatwo. 

Dzieci ćwiczą pod okiem osób mających doświadczenie pielgrzymkowe, muzyczne i estradowe. Bardzo jesteśmy wdzięczni za trud i za zaangażowanie wszystkim, szczególnie dziękujemy Judycie za przygotowywanie spotkań i Rafałowi za aranżacje muzyczne. 

Jeśli ktoś z parafii może nas wesprzeć swoją radą i pomocą, szczególnie w zakresie muzycznym - jesteśmy bardzo otwarci i chętnie porozmawiamy. Myślimy, że w parafii katedralnej są osoby grające na gitarach, bębenkach i inych instrumentach muzycznych. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

   Ks. Tomasz 504 894 489 

Następne spotkanie zaplanowane jest w sobotę 10 października o godz. 8.45 w Oratorium. Po każdym spotkaniu dzieci mają czas na integrację, zabawę oraz przygotowanie śpiewu liturgicznego do Mszy św. w niedzielę.