Opłatki na stół wigilijny

W tym roku bardzo wcześnie...

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce chcemy już teraz dotrzeć do naszych parafian z opłatkiem na stół wigilijny.
Jaka w tym roku będzie wigilia?

Poza Panem Bogiem tego nikt nie wie. Nie wiemy także, czy dane nam będzie wspólnie się spotkać. Ufamy, że tak jak zawsze będziemy mogli cieszyć się radością Świąt Bożego Narodzenia. 

Opłatki na stół wigilijny w tym roku przygotowała młodzież z KSM w warunkach reżimu sanitarnego. Bardzo dziękujemy młodym za piękne świadectwo i włożoną pracę. 

W tych dniach akcentujemy bycie w jedności. Znakiem jedności jest opłatek przygotowany w parafii katedralnej, pozyskany od ss. Sakramentek. Dlatego prosimy, aby przyjąć ten opłatek, pobłogosławiony w katedrze już 8 listopada, jako wyraz jedności ze swoją parafią. Błogosławieństwo dokona się na Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 10.00. 

Opłatek będzie dostępny w zakrystii od 8 listopda po każdej Mszy św. aż do wyczerpania. Nie będziemy w tym roku roznosić opłatków przez wyznaczonych ludzi. 

Młodzież przygotowała ok. 3000 kompletów, co powinno wystarczyć dla wszystkich. Można wziąć także dla sąsiadów lub bliskich,  jeśli wyrażą taką prośbę. Szczególnie zatroszczmy się o tych, którzy nie mogą aktualnie wyjść z domu. 

Ofiara złożona przy tej okazji zasila fundusz prac związanych z konserwacją i porządkiem w katedrze. Za wszelkie przejawy życzliwości i hojność dziękujemy!