Co z wizytą duszpasterską?

Będzie inna niż zwykle

W tym roku ze względu na obecną sytuację epidemiczną, wizyta duszpasterska będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Mając na względzie prośbę naszego Biskupa Kazimierza, aby najbardziej oczekującym dać szansę spotkania w gronie rodzinnym, podjęliśmy decyzję o możliwości indywidualnych odwiedzin tylko na zaproszenie ze strony wiernych.

Drodzy parafianie

Jako Wasz proboszcz wszystkich obejmuję w tym czasie serdeczną modlitwą i zapewnieniem duchowego wsparcia. Wiemy doskonale, że w obecnym czasie wiele z dotychczasowych wydarzeń parafialnych nie może mieć miejsca, ewentualnie należy przemyśleć ich przebieg, biorąc pod uwagę obostrzenia sanitarne. Do takich wydarzeń z pewnością należy wizyta duszpasterska. Mając na uwadze troskę o zdrowie Was wszystkich pójdziemy w tym roku tylko do tych, którzy o to poproszą. Nie oznacza to w żaden sposób, że ktoś przez to będzie lepszy czy bardziej pobożny. Wszystkie wątpliwości co do kolędy przyjmujemy ze zrozumieniem. W czasie odwiedzin nie będziemy korzystać z kartoteki parafialnej ani zajmować się zapisywaniem ofiar. Jeśli kto ma życzenie złożyć ofiarę najlepiej niech to zrobi dając na tacę przy najbliższej okazji w kościele, ewentualnie na konto parafii. Za wszystkie ofiary  składane przez Was w ostatnich miesiącach serdecznie dziękuję. 

Wszystkich, którzy chcą przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską,  z zachowaniem przepisów sanitarnych,  prosimy o pobranie formularza z naszej strony w załączniku poniżej.  Druki z zaproszeniem na kolędę są także dostępne w formie papierowej wraz z programem rekolekcji  przy wyjściu z katedry. Prosimy o przyniesienie zgłoszenia do zakrystii lub przesłanie go pocztą elektroniczną do przyszłej niedzieli, a więc do 20 grudnia.  

  kancelaria@katedra.siedlce.pl  

Po przeanalizowaniu liczby zgłoszeń wstępny plan takiej wizyty duszpasterskiej podamy w Niedzielę św. Rodziny, a więc 27 grudnia wraz z pozostałymi ogłoszeniami. 

W związku z wprowadzeniem Narodowej Kwarantanny odwiedziny duszpasterskie będą możliwe dopiero po jej odwołaniu, a więc po 17 stycznia. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco ogłoszeń parafialnych na stronie co do zmian w wizycie duszpasterskiej.

Ks. proboszcz Dariusz Mioduszewski oraz wikariusze parafii katedralnej.

Do pobrania: