Za nami Kongres Służby Liturgicznej

Ważne wydarzenie dla ministrantów i scholi

22 maja 2021 w katedrze odbył się I Kongres Służby Liturgicznej, w którym licznie wzięli udział nasi ministranci i dziewczynki ze scholi Wniebogłosy. Był to piękny czas wspólnoty, która po okresie uśpienia wraca do akywności. Cieszymy się, że w całej diecezji ponad 800 ministrantów i członków scholi zgromadziło się w wyznaczonych miejscach, aby wziąć udział w Kongresie.

Kongres rozpoczął się odśpiewaniem hymnu - Króluj nam Chryste! Następnie ze słowem zwrócili się do nas Bp Kazmierz Gurda, zachęcając do radosnej służby przy ołtarzu Pana. Po nim ks. Łukasz Celiński opowiedział o Eucharystii jako wydarzeniu z Wieczernika.

Na zakończenie pierwszej części Kongresu nasi ministrancji dali piękne świadectwo i opowiedzieli o swojej służbie w kościele. Zapraszamy do obejrzenia materiału z kongresu, który był transmitowany z katedry do 26 dekanatów naszej diecezji za pośrednictwem FaroTV. Obszerna relacja została także zamieszczona na portalu Podlasie24.pl. Więcej...

 

Centralnym punktem Kongresu była Eucharystia sprawowana przez bpa Kazimierza. Asystę liturgiczną i Liturgię Słowa przygotowali członkowie Służby Liturgicznej Ołtarza. W homilii bp Kazimierz mówił o Chrystusie, który powołuje do radosnej służby. 

 

Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy Kongresu przeszli na plac parafialny, gdzie został przygotowany posiłek. Serdecznie dziękujemy cukierni Pszczółka za przekazane nam na ten cel pyszne pączki i bułeczki. 

Zdjęcia zaczerpnięto z portalu Podlasie24.pl. Więcej zdjęć po wejściu na stronę....