Niedziela seminaryjna w naszej parafii

7 listopada w naszej parafii przeżywaliśmy tzw. niedzielę seminaryjną. W naszej wspólnocie zagościli przedstawiciele WSD diecezji Siedleckiej, diakon Jakub Wąsowski oraz alumn 4 roku Cezary Kępka.

 

Podczas niedzieli seminaryjnej klerycy dzielą się z nami doświadczeniem Pana Boga oraz opowiadają o swojej drodze powołania. W tym dniu poprzez naszą modlitwę, a tkaże ofiary materialne zapewniliśmy, że nie jest nam obojętny los tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa poprzez 6 letnią formację seminaryjną. Pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach, a także prośmy o nowe powołania do służby kapłańskiej.
Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na mszy o godzinie 12.00, diakon Jakub wygłosił homilię do dzieci, w której tłumaczył, że nie zawsze ten, który posiada, więcje pieniędzy jest bogatszy, bo może mu brakować relacji z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Należy zatem iwestować swój czas w rozwijanie przyjaźni z naszym najlepszym przyjacielem, którym jest Jezus Chrystus.

Po mszy świętej,  udzielone zostało dzieciom, błogosławieństwo poprzez nałożenie rąk.

fot. Piotr Grabowski