Czterech diakonów przyjęło w sobotę 11 czerwca,  z rąk J.E. ks. biskupa Kazimierza Gurdy, święcenia prezbiteratu. Nowymi księżmi naszej diecezji zostali: Mateusz Pasek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, Bartosz Piotr Švăbik z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, Jakub Wąsowski z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i Łukasz Wirtek z parafii św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku.
 
Biskup Kazimierz w swojej homilii, mówił, że Chrystus obdarzył was darem, na który nie zasłużyliście, ale który chcecie przyjąć. Warunkiem podstawowym jest być z Nim w łączności. Bez tego związku nikt nie będzie mógł być solą ziemi i światłem świata. Pasterz ostrzegał, że Chrystusowe światło wielu ludzi razi i drażni. Reakcją bywa często niechęć i wrogość. Więcej jest jednak tych, którzy tego światła w swoim życiu szukają: – Dla nich będziecie ratunkiem.
Podziękowania, w imieniu neoprezbiterów, złożył ks. Bartosz, wszystkim, którzy pomogli im odczytać i rozwinąć powołanie: rodzinom, katechetom, proboszczom, wychowawcom i profesorom w seminarium.
 
tekst: PODLASIE 24
fot. P. Grabowski