Eucharystia zakończenia roku kalendarzowego

31.12.2022

W sobotę, 31 grudnia w parafii katedralnej podsumowano rok duszpasterski. Mszy św. przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Eucharystię koncelebrował bp. Grzegorz Suchodolski.


W nawiązaniu do odczytanej Ewangelii, bp Kazimierz Gurda wskazał, że sens jaki wnosi „Słowo, które stało się ciałem” jest prawdą o świecie i człowieku. - Jest to prawda o przynależności człowieka i świata do Boga; prawda o życiu spójnym z Bogiem. Boże dziecko zna prawdę, przy niej trwa i dzięki temu jego życie ma sens - wskazał biskup siedlecki.

Kiedy stajemy u początku Nowego 2023 Roku, Panu Bogu chcemy dziękować za to, że trwamy przy Bożym Synu oraz prawdzie i dobru, które ma swe źródło w Zbawicielu.

- Ofiarne życie papieża Benedykta XVI, który dzisiaj zakończył ziemską pielgrzymkę do Ojca w niebie; wiernego obrońcy prawdy i wiary, wiernego syna Kościoła, człowieka modlitwy niech doda nam odwagi do trwania wiernie przy Chrystusie obecnym w Kościele - zakończył bp Kazimierz Gurda.

Modlitwę dziękczynno - przebłagalną odczytał ks. kan. Dariusz Mioduszewski proboszcz parafii.

Na koniec Mszy św. wystawiono Najświętszy Sakrament. W czasie nabożeństwa dziękowano Panu Bogu za Jego łaskę, której konkretnym wymiarem jest życie sakramentalne parafii katedralnej.