Komenda Miejska Policji w Siedlcach obchodziła dziś, 27 lipca swoje coroczne święto. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Diecezji Siedleckiej Kazimierza Gurdy. Eucharystię koncelebrował ks. prałat Kazimierz Niemirka, kapelan siedleckiej policji. Druga część wydarzenia odbyła się przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

W homilii biskup siedlecki m.in. złożył podziękowania policjantom za ich codzienną służbę. - Dziękujemy wam za waszą trudną służbę w naszych lokalnych społecznościach. Jako wyraz naszej wdzięczności pamiętamy o Was w naszych modlitwach – zaznaczały bp Kazimierz Gurda.

Komendant miejski insp. Andrzej Dziewulski przed siedzibą KMP podczas uroczystego apelu złożył gratulację mianowanym odznaczeniami policjantom. - Wyrażam jednocześnie nadzieję, że te odznaczenia będą impulsem do rozwoju i dalszej efektywnej służby na rzecz społeczeństwa – zaznaczył.

Insp. Dariusz Król, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu powiedział w rozmowie z KRP, że bycie policjantem było, jest i będzie zaszczytem. - Święto policji to taki dzień, kiedy policjanci mają oddech od codziennej służby, odbierają awanse, odznaczenia, mogą być dumni, że służą w policji – podkreślił.

Po uroczystościach mieszkańcy miasta, rodziny funkcjonariuszy i zaproszeni goście mogli skorzystać z przygotowanych przez policję stoisk.

tekst Podlasie24

foto P. Grabowski