Bractwo Św. Judy Tadeusza przyjęło do swojego grona nowych członków

W uroczystość patronów Diecezji Siedleckiej swoje doroczne święto obchodziło, 28 października Bractwo Św. Judy Tadeusza. Podczas Mszy św. sprawowanej w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego, przyjęto do grona wspólnoty pięciu nowych członków i jedną kandydatkę, która rozpocznie przygotowania do wstąpienia w szeregi Bractwa.

W homilii biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski powiedział, że członkowie Bractwa są wezwani do tego, aby być na pierwszej linii frontu, troszcząc się o Kościół, który ma pociągać innych do wiary. - Jak sprostać temu zadaniu? Trzeba być mocno zjednoczonym z Jezusem Chrystusem. Jesteście wezwani, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za Kościół Siedlecki, który jest w naszych środowiskach na co dzień obecny. Macie być zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie głowicą węgła jest sam Chrystus Jezus – mówił bp Grzegorz Suchodolski.

Nowo przyjęci członkowie Bractwa to: Marek Kołodziej, Józef Głuchowski, Marian Borkowski, Michał Osiej, Mariusz Mioduski. Bernardyna Emilia Panasiuk, będzie zaś przygotowywać się do wstąpienia w szeregi formacji. Zebrani złożyli przed biskupem Grzegorzem Suchodolskim, członkami bractwa oraz wiernymi zgromadzonymi uroczyste przyrzeczenie.

Bractwo św. Judy Tadeusza zostało powołane do życia 2008 roku na mocy dekretu biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Do zadań wspólnoty należy m.in. praca nad pogłębianiem własnego życia duchowego i doskonalenie siebie w dziedzinie wiedzy religijnej i zasad moralnych. Członkowie mają także promować rzetelną i sumienną pracę, wspierać przedsiębiorczość, szczególnie wśród młodych.

Pobrane z Podlasie24.pl

Foto Piotr Grabowski