Pielgrzymowanie duchowe w katedrze

Jubileuszowa 40. PPP na Jasną Górę

Tak w tym roku pielgrzymowaliśmy. Można rzec nie fizycznie po drogach i polach, lecz po labiryntach naszego serca.

To było zupełnie inne pielgrzymowanie. Z pewnością nie takie, jak sobie wyobrażaliśmy. Pan Bóg w tym roku poprowadził nas inną drogą. Nie utartymi szlakami. 

Każdego dnia w katedrze od 2 do 14 sierpnia wspólnie wędrowaliśmy sercem do tronu Jasnej Góry. Gromadziliśmy się jako pielgrzymi duchowi. Towarzyszyła nam w tym roku refleksja o Eucharystii. Przez kolejne dni w konferencjach można było poznać i lepiej zrozumieć znaki towarzyszące Mszy św. 

Przewodnikiem jubileuszowej pielgrzymki z katedry (dwójeczki) był ks. Marcin Wesołowski. Jak zawsze na pielgrzymce tak i teraz działał zespół muzyczny. 

Oczywiście były też etapy, które nasi pielgrzymi z dwójeczki pokonali fizycznie. Pierwszego dnia wyruszyli z katedry do Wodyń, kolejny etap to z Przyrowa do Mirowa. Razem z przedstawicielami wszystkich grup pielgrzymkowych weszli na Jasną Górę tradycyjnie 14 sierpnia. 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to inne pielgrzymowanie serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że tegoroczna pielgrzymka wyda piękny owoc wiary i nawrócenia. 

 

ks. Marcin, przewodnik gr. 2