Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

 

 

XXIV Niedziela zwykła (17 września 2023 r.)

1.      Trwa Festiwal Hosanna. Od godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach trwać będą: przegląd konkursowy oraz atrakcje i zabawy dla dzieci, w których udział mogą wziąć zarówno młodzi, jak i rodziny z dziećmi. O godz. 19.00 koncert zagra gwiazda wieczoru – zespół Armia Dzieci. 

2.      Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w salce na plebanii spotkanie formacyjne wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. 

Zaś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III przygotowującymi się do I Komunii Św. 

3.      Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej - 18.09.2023 po Mszy św. o godz. 18.00.

4.      W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zaś w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Msze święte w katedrze o godz. 6.00, 7.00, 12.00, 18.00.

5.      W piątek 22 września uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. z udziałem kapituły katedralnej. Tego dnia w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

6.      24 września po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy kandydatów kontynuujących drugi rok przygotowań, jak również tych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Na spotkanie kandydaci przychodzą z rodzicami.

7.      W następną niedziele zapraszamy także na Mszę św. na godz. 12.00 z udziałem pielgrzymów gr nr. 1. Po Eucharystii spotkanie nad zalewem siedleckim.

8.      Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. W programie: Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja, adoracja i agapa. Informacje o zapisać na stronie internetowej www.siedlanow.pl oraz w portalu społecznościowym Facebook: Niesakramentalni – diecezja siedlecka

9.      23 września odbędzie się Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod hasłem: Wszystko zaczyna się w mózgu. Fundamenty skutecznej profilaktyki. Forum rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 celebrowaną przez bpa Grzegorza Suchodolskiego w kaplicy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Wystąpienia będą dotyczyły uzależnień cyfrowych u młodzieży i ich profilaktyki.

10.  Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego dla rodziców dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia odbędą się w niedzielę 24.09 w salce przy par. św. Józefa w Siedlcach w godz. 16-18.

11.  24 września duszpasterz akademicki zaprasza studentów na Kodeński Wieczernik Akademicki. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

12.  30 września w Radzyniu Podlaskim odbędzie się IV Zjazd Apostolatu modlitwy za kapłanów Margaretka. Wyjazd spod katedry o godz. 8.00, koszt to 30. Zapisy i szczegóły wyjazdu pod nr telefonu podanym na stronie i w gablocie (Elżbieta Szpura 697 616 402).

13.  Klub Ojca w Siedlcach zaprasza mężczyzn do wspólnego pielgrzymowania autokarem do Pratulina na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę mężczyzn w niedzielę 1 października. Wyjazd spod katedry o godz. 7.45. Koszt – 40 zł. Zapisy do 26.09 w zakrystii. Szczegóły wyjazdu pod nr telefonu podanym na stronie i w gablocie (602 620 395).

14.  W dzisiejszą niedzielę, na terenach zielonych przy ulicy Wiszniewskiego (obok parku) odbywają się Siedleckie targi miodu. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godz. 8:45 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego i zakończy ok godz. 17.00. Na spotkanie zaprasza Komitet Organizacyjny przy Podlaskim Kole Pszczelarzy.

15.  Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia