Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

 

 

XXVI Niedziela zwykła (1 października 2023 r.)

1.   W październiku nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o g. 17.00. We wtorki na różaniec zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy liderów wspólnot do zapisywania się do prowadzenia różańca. 

2.   W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

dziś niedziela: po Mszy o godz. 8.00 zmianka różańcowa, a o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem różańcowym.

czwartek – dzień modlitwy za kapłanów: o godz. 12.00 Msza św., o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 

piątek dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające; o godz. 8.30 wyjazd kapłanów do chorych. 

w sobotę Msza św. o godz. 7.00, po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec (tego dnia nie będzie różańca o godz. 17.15). Zaś inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach, po Mszy św. o 7.00, zaprasza na procesję różańcową mężczyzn ulicami miasta pod Figurę MB przy ul. Starowiejskiej 13.

3.   W przyszłą niedzielę na Mszy Św. O godz. 12.00 błogosławieństwo różańców dzieci z III klasy przygotowujących się do I Komunii Św. Po mszy spotkanie z dziećmi i rodzicami. Różańce zakupują rodzice.

4.   Również w przyszłą niedzielę, w czasie każdej Mszy św., będziemy mogli usłyszeć świadectwa rodzin z Domowego Kościoła, wspólnoty formacyjnej dla małżeństw, która pomaga rozwijać wiarę oraz pogłębiać relacje rodzinne. Będzie to okazja, aby dołączyć do tej wspólnoty działającej już w naszej parafii.

5.   Katechezy dla rodziców i chrzestnych będą głoszone w naszej parafii 8 i 15 października, o godz. 19.00 w salce na plebanii.

6.   Fundacja Nieprzeciętni zaprasza na cykl spotkań w ramach projektu Przekroczyć siebie. Sesja jesienna nosi tytuł Dać dzieciom korzenie i skrzydła i będzie dotyczyła wychowania dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętego rodzicielstwa. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 3 października o godz. 19 w auli I KLO w Siedlcach. Gościem spotkania będzie pani Marta Czajczyńska, która opowie o tym, w jaki sposób budować relacje z dziećmi by wspomagały wychowanie. 

7.   I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach, dawniej Podlaskie Liceum Biskupie Świętej Rodziny, obchodzące 100-lecie założenia i 25-lecie odrodzenia, serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w grze miejskiej – Ogród pamięci, z małych rzeczy wielka się złoży. Celem jest poznanie dziejów edukacji katolickiej w naszym mieście. Zainteresowanych zapraszamy w niedzielę 8 października w godz. 13-15. Początek gry w budynku I KLO przy ul. Świrskiego 54. W grze mogą brać udział rodziny, zespoły i osoby indywidualne.

8.   Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

9.   Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, szczególnie ks. Franciszkowi Oleksiukowi, życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia