Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

 

 

XXVIII Niedziela zwykła (15 października 2023 r.)

1.   W październiku nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o g. 17.00. We wtorki na różaniec zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. 

2.   Dziś po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy II przygotowujących się do I Komunii Św. 

3.   Dziś Dzień Papieski. Składając ofiary do puszek można dołożyć cegiełkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież.

4.   Od 15 do 22 października przeżywamy w Siedlcach Dni Kultury Chrześcijańskiej inspirowane osobą i nauczaniem św. Jana Pawła II. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. We wtorek na Uniwersytecie w Siedlcach będzie wartościowa debata nt. cywilizacyjne starcie. Zaś w piątek zaplanowana jest diecezjalna Lektura dzieł św. Jana Pawła II w celu rozpowszechniania nauczania Papieża Polaka. Zapraszamy do udziału w piątek po Mszy wieczorowej w katedrze. Z tej racji w najbliższy piątek nie będzie kręgu biblijnego. 

5.   Dziś kolejne katechezy dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 na plebanii.

6.   W poniedziałek odbędzie się pochówek dzieci utraconych, który poprzedzi Msza o godz. 12.00 w katedrze.

7.   We wtorki po Mszy św. o godz. 18.00 odbywają się Nieszpory prowadzone przez Studium Organistowskie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

8.   We wtorek po Mszy wieczorowej spotkanie Rady Parafialnej i liderów wspólnot parafialnych na plebanii.

9.   W środę święto św. Łukasza, ewangelisty. Zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, w czasie której modlitwą otoczymy pracowników służby zdrowia. Również podczas tej Mszy będziemy przeżywać pierwszą rocznicę powstania Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, prosząc o opiekę Maryi i dalszy rozwój Apostolatu. Po Mszy zapraszamy na adorację uwielbieniową Maryi. Tego dnia imieniny obchodzą: ks. Łukasz Kwasowiec, ks. Łukasz Kałaska i ks. Łukasz Szczeblewski. Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i pamiętajmy o nich w modlitwie.

10.             W sobotę w godz. 10-14 w katedrze odbędzie się dzień skupienia ministrantów dorosłych. Zapraszamy wszystkich Panów posługujących przy ołtarzu, jak również tych którzy byli ministrantami lub chcieliby rozpocząć posługę przy ołtarzu. 

11.             W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszę Świętą o godz. 12:00 zapraszamy kandydatów 1 i 2 roku przygotowań. Jest to ostatni dzień na złożenie deklaracji kandydackiej. 

12.             Za tydzień taca będzie przeznaczona na misje.

13.             W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne i religijne na przyszły rok.

14.             Pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe, które po czytelnym wypełnieniu z wpisanym adresem składamy w zakrystii.

15.             Katolicki Patriarcha Jerozolimy zaprasza, aby wtorek uczynić dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Ziemi Świętej. Zachęcamy do tej inicjatywy, szczególnie do modlitwy różańcowej w tej intencji.

16.            Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na katechezy, które będą głoszone w katedrze w poniedziałki i środy o 19.00. Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek.

Archiwalne ogłoszenia