Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

 

 

XXXIV Niedziela zwykła – Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.)

1.    Dziś uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne Akcji Katolickiej i KSMu. Zachęcamy do włączenia się w formację tych i innych wspólnot działających przy naszej parafii.

2.    Do końca listopada zapraszamy na różaniec wypominkowy: w niedziele o g. 17.00, w dni powszednie o 17.15. W tym tygodniu wypominki z następujących ulic:

26.11.2023 -niedziela – za zmarłych księży naszej parafii i zmarłych z kartek bez adresu

27.11.2023 -poniedziałek- ul. Rynkowa bloki 4 i 15

28.11.2023 -wtorek- ul. Rynkowa bloki 3, 5, 7, 11 i 13 

29.11.2023-środa - ul. Piłsudskiego, Wałowa, Wojskowa, Morska, Mała, Kochanowskiego

30.11.2023 -czwartek- za zmarłych z kartek przesłanych elektronicznie i bez adresu

3.    W poniedziałek różaniec za dusze w Czyśćcu cierpiące połączony z różańcem wypominkowym, a o godz. 18.00 Msza za dusze w czyśćcu cierpiące. Zaś po Mszy spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym w salce na plebani.

4.    Od środy, codziennie o godz. 11.45 będzie odmawiana nowenna do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, poprzedzająca odpust parafialny.

5.    W tym tygodniu I piątek, sobota i niedziela miesiąca:

a.    w piątek dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: o godz. 7.00 Msza i nabożeństwo wynagradzające; o godz. 8.30 wyjazd kapłanów do chorych.

b.    w sobotę Msza św. o godz. 7.00, po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaś inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach, po zakończonej Mszy św., zaprasza na procesję różańcową mężczyzn ulicami miasta.

c.    w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa, natomiast o godz. 17 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.    W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III przygotowującymi się do I Komunii Św.

7.    W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w Sali na plebanii odbędzie się pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. 

8.    Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 będzie pobłogosławienie opłatków, które będą rozniesione przez parafian do każdego domu, jak to było zwyczajem przed pandemią. Więcej szczegółów podamy za tydzień. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w roznoszenie opłatków – prosimy o kontakt z księżmi.

9.    KSM naszej parafii organizuje akcję Polak z sercem. Jej celem jest pomoc Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Sposobem pomagania jest zbiórka żywności długoterminowej, chemii domowej oraz artykułów papierniczych. Osoby, które będą chciały pomóc będą mogły zostawić dary za tydzień w zakrystii przez całą niedzielę.

10.     Informujemy, że członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, w ramach swojej formacji, będą w najbliższym czasie prowadzili ewangelizację, odwiedzając niektóre domy i rozmawiając ze spotkanymi osobami na temat wiary. Zachęcamy do życzliwego przyjęcia.

11.   28 listopada w parafii bł. Męczenników Podlaskich będzie modlitwa za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty o godz. 18.00. Do udziału są zaproszeni wszyscy, a szczególnie przedstawiciele szkół.

12.   Z radością informujemy, że Pani Izabela Kiryluk dyrygująca naszym chórem parafialnym, obroniła pracę doktorską. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

13.   Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

14.   Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.

Archiwalne ogłoszenia