Kiermasz ciast i atrakcji dla Marysi

Nasza scholanka potrzebuje pomocy!

      Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję "Kiermaszu ciast" dla Marysi, która odbędzie się 3 października w Galerii Siedleckiej. 

Maria Tchórzewska jest członkiem naszej parafialnej scholi Wniebogłosy. 

Marysia urodziła się 9 lat temu. Lewa nóżka Marysi była zdeformowana, wykręcona, a w stópce brakowało aż 3 paluszków. W siedleckim szpitalu, w którym na świat przyszła Marysia, nikt nie wiedział, co jej dolega. Dopiero w Warszawie stwierdzono, że to Fibular Hemimelia – bardzo rzadka wada, zdarzająca się raz na kilkaset tysięcy urodzeń. W nóżce Marysi nie ma niektórych kości - brakuje kości strzałkowej, wielu kości śródstopia, nie ma pięty, kość piszczelowa jest krótsza, a nóżka końsko - szpotawa…

Ratunkiem dla niej stała się możliwość operacji w USA. Pierwsza operacja w 2013 roku była jedną z trudniejszych, jakie przeprowadził dr Paley. Ustawił prawidłowo stopę, zrekonstruował piętę, wydłużył nóżkę, założył ciężki aparat, aby wydłużyć nóżkę Marysi. Potem Marysię czekało wiele tygodni rehabilitacji, nie obyło się bez ciężkich momentów i łez.

Zobacz materiał przygotowany przez TVP3

Przed Marysią czwarta, planowana operacja… Marysia rośnie, chora nóżka niestety nie, więc różnica w długości się powiększa. Noga się koślawi, doktor musi ją więc odpowiednio wydłużyć i ustawić. Musi też poprawić stópkę – różnica między jedną a drugą to aż 10 centymetrów. I nagle szok - Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia refundacji takich operacji! To jedyna szansa naszego dziecka na sprawność... Brak operacji oznacza, że przepadną wszystkie rezultaty leczenia… Lata cierpienia Marysi, jej łez, bólu pójdą na marne!

Kliknij w zdjęcie i przenieś się na licytacje dla Marysi

W tej walce liczy się każdy grosz. Rodzice są wdzięczni za zbiórkę, jaka została przeprowadzona w katedrze. Zostało zebrane wtedy ponad 8 tys. zł

Jak jeszcze można pomóc? 
    1. Można poprzez wpłatę dowolnych środków  na Fundację SiePomaga - Dla Marysi 
    2. Wejdź i dołącz do grupy licytacje dla Marysi - wiele ciekawych rzeczy, codziennie nowe przedmioty.
    3. Można także wziąć udział w kiermaszu ciast, gdzie na wszystkich czekają pyszne ciasta, a dla dzieci są przewidziane animacje, malowanie buziek, loteria fantowa.