Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

Niech liczy się każdy dzień!

Hospicjum to też życie. Szczególnie życie tych najmniejszych, nieuleczalnie chorych od urodzenia. Dowiedz się więcej i wesprzyj Fundację. Wszystko, co ważne, dzieje się właśnie teraz. 
Bądźcie z nami! 

W Niedzielę Chrystusa Króla Fundacja Siedleckie Hospicjum dla Dzieci otrzymała z rąk bpa Grzegorza Suchodolskiego statuetkę "Zwiastun Dobrej Nowiny 2020" w dowód uznania za ewangelizację miłosierną miłością.

To piękne wyróżnienie zostało przyznane przez Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowrzyszenia Młodzieży. Bardzo serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Tym bardziej miło jest nam złożyć gratulacje z uwagi na to, że siedziba Fundacji znajduje się na terenie parafii katedralnej. 

Główne cele Fundacji
 1. Organizacja hospicyjnej, niestacjonarnej, domowej pomocy lekarskiej, pielęgniarskiej i socjalnej dla chorych dzieci, w tym z udziałem wolontariatu.
 2. Organizacja pomocy psychologiczno - pedagogicznej i duszpasterskiej dla rodzin chorych dzieci oraz dla rodziców będących w żałobie po śmierci dziecka.
 3. Promocja i organizacja wolontariatu oraz szkolenie wolontariuszy.
 4. Prowadzenie działalności informacyjno – edukacyjnej w zakresie opieki hospicyjnej.

Wiecej o celach Fundacji i jej Statucie przeczytaj na stronie Fundacji

Wsparcie Fundacji 
 1. Zaproście nas na swój ślub
  Jak to zrobić? To bardzo prosta sprawa.  Zapraszamy Parę Młodą, aby zamiast kwiatów, goście weselni wsparli nasze hospicjum. Zobacz,  jak zrobili to Dorota i Łukasz
 2. Puszki dobra
  Puszkę dobra można postawić w swoim sklepie, salonie fryzjerskim, kosmetycznym itp. i do niej zbierać datki na rzecz hospicjum
 3. Zapraszamy do organizacji zbiórki charytatywnej podczas uroczystości pogrzebowej. Kwiaty zwiędną, pozostanie dobra pamięć. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem (Tb 12, 9)
 4. Zbieramy nakrętki. Kosz, oznaczony logo Fundacji, znajduje się tuż obok Muzeum Regionalnego przy ul. Piłsudskiego 1 w Siedlcach, niedługo pojawią się kolejne kosze
 5. Potrzebni są wolontariusze. Zostań wolontariuszem, by nieść miłość. Osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców
 6. Bezpośrednia wpłata na konto Fundacji:
  • Bank Pekao SA I o. w Siedlcach:
   • Konto PLN  27 1240 2685 1111 0010 8741 6722
   • Konto EUR  91 1240 2685 1978 0010 8741 9071
 7. Zbiórka na portalu www.siepomaga.pl. Szczególnie polecamy tzw. skarbonki, pozwalające regularnie przekazywac darowizny. Kliknij w obrazek, aby przejść na stronę SIEPOMAGA lub wejdź na aukcje obrazów, podarowanych przez znanych, cenionych polskich malarzy. W opisach dzieł znajdziecie Państwo biogramy artystów, jak też informacje o obrazach i ceny wywoławcze. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego, podtrzymującego życie naszych podopiecznych.

Aukcje Artystów

 

Czym jest hospicjum? 

Hospicjum jest formą pediatrycznej opieki paliatywnej, świadczonej w domu pacjenta. Gdy choroba dziecka jest nieuleczalna, a dalszy pobyt w szpitalu – w danym momencie - staje się bezcelowy, pora wracać do domu, do przestrzeni bliskiej, przyjaznej, przesyconej obecnością kochających osób.

Wtedy wchodzi ekipa Hospicjum - jeżeli rodzice wyrażą taką wolę i zostaną spełnione określone kryteria (katalogi chorób ICD-10, skierowanie od lekarza prowadzącego). Od tego momentu dziecko pozostaje pod opieką wykwalifikowanego interdyscyplinarnego zespołu, w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog, ksiądz, pracownik socjalny, pedagodzy, wolontariusze. Naszym zadaniem jest szeroko pojęta służba rodzinie. Oczywiście, dziecko może być równolegle dalej leczone, ma prawo do korzystania z poradni, oddziałów szpitalnych - nie koliduje to z opieką świadczoną przez nas.

Dowiedz się więcej o hospicjum na stronie Fundacji 

Wszystkie informacje dla rodziców, którzy znaleźli się w sytuacji nieuleczalnej choroby ich dziecka można znaleźć na stronie Fundacji. Są tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz dokumenty do pobrania.

Kliknij, aby przejść na stronę dla rodziców

Kontakt

   503 174 170   Ks. Paweł Siedlanowski, kapelan hospicjum, prezes Zarządu Fundacji

   dyrektor@hospicjumsiedlce.pl 

   505 568 449  Marlena Szeląg, manager

   marlena@hospicjumsiedlce.pl

Potrzebujesz więcej informacji kontaktowych - przejdź na stronę Fundacji. 

To nieprawda, że nie ma już nic do zrobienia. Niech liczy się każdy dzień!