Świece na polską Wigilię

27. edycja akcji Caritas

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas Adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. 

Również i w katedrze młodzież KSM będzie rozprowadzać od I Niedzieli Adwentu świece wigilijne. Świece zostały przygotowane w trzech wersjach - małe, duże i stożki. Kosztują odpowiednio 7, 13 i 20 zł. 

W ramach 27 edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym, mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej. O przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom będą decydować diecezjalne Caritas, uwzględniając lokalne potrzeby. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi. 

Do wzięcia udziału zachęca Anna Popek, ambasadorka Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie WDPD - wejdź na stronę