Dzień imienin ks. Proboszcza

W tym świętym czasie oczekiwania

19 grudnia przypada dzień imienin naszego proboszcza ks. Dariusza Mioduszewskiego. W tym świątecznym dniu życzymy naszemu Duszpasterzowi obfitości Bożych darów i opieki Maryi Niepokalanej.

W związku z podniesieniem do godności biskupiej ks. Grzegorza Suchodolskiego biskup siedlecki Kazimierz Gurda z dniem 1  maja 2020 roku mianował nowym proboszczem parafii katedralnej i dziekanem dekanatu siedleckiego Ks. Dariusza Mioduszewskiego, dotychczasowego proboszcza parafii Tuchowicz.

Dostojnemu solenizantowi życzymy jak najwięcej radości z pełnionej posługi, pomimo trudności wynikających z obecnego czasu. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz umacnia w wierze i powołaniu, a nasza Patronka otoczy płaszczem swojej macierzyńskiej miłości. 

Wszyscy jesteśmy wdzięczni ks. Dariuszowi za dotychczasową posługę w parafii katedralnej. Niemal każdy z nas usłyszał jego ciepły, serdeczny głos podczas przepowiadania Ewangelii na ambonie czy w codziennych relacjach. 

Z życia kapłańskiego ks. Proboszcza

Ks.  Dariusz Mioduszewski przyjął świecenia kapłańskie w 1991 roku. W latach 1991 - 2003 pełnił posługę wikariusza parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. W latach 2003 - 2005 w parafii św. Stanisława w Siedlcach był prefektem i wikariuszem. W latach 2004 - 2007 pełnił funkcję Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej. W latach 2007 - 2009 pracował jako ojciec duchowny w WSD Siedlce. W latach 2009 - 2015 był proboszczem parafii w Łukowcach, a od 1 lipca 2015 roku - proboszczem parafii w Tuchowiczu.