Świąteczne życzenia

Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom

Kochani parafianie, mieszkańcy naszego miasta, mili goście i wszyscy, którym bliska jest katedra siedlecka!

Te Święta są wyjątkowe ze względu na epidemię. Na wiele ograniczeń patrzymy jak na problem, którego nie da się rozwiązać. Tymczasem Kościół przez posługę Papieża Franciszka stawia nam w tym czasie św. Józefa. W rozpoczętym Roku św.  Józefa widzimy Opiekuna Świętej Rodziny jako człowieka, który ma w sobie Ducha Świętego. Doświaczenia, które Go spotykają są nie tyle problemem, ile szansą na przyjęcie woli Bożej w swoim życiu. Przyjmując te doświadczenia św. Józef w milczący, ale jakże wymowny sposób wypełnia Boży plan zbawienia. 

Idąc zatem za przykładem św. Józefa chciałbym Wam Wszystkim w tym czasie życzyć autentycznego, osobistego spotkania z Jezusem. Spotkania, które choć na chwilę uciszy lęki dnia powszedniego. Niech orędzie anielskie przyniesione do pasterzy w słowach "Nie bójcie się!" stanie się dla nas wszystkich zaproszeniem do zaufania Bożej Opatrzności. 

Nie jest łatwo dziś wierzyć w obliczu tak wielu przeciwności, które płyną nie tylko z zewnątrz, ale i z wnętrza Kościoła. Przyjęcie Syna Bożego w osobie dziecka tak wtedy jak i teraz napotyka na różne rekacje ze strony człowieka. Bóg jednak przychodzi, przypominając o swoim narodzeniu w stajni betlejemskiej. Niech zatem te Święta, które w naszej tradycji są zawsze rodzinne i ciepłe, obudzą tęsknotę za Miłością Boga i do drugiego człowieka. Niech staną się czasem pojednania i pokoju w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w nas samych. 

Z pamięcią w modlitwie 
księża parafii katedralnej oraz Wasz ks. proboszcz Dariusz Mioduszewski