Pasterka w katedrze siedleckiej

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Pasterkę o północy w katedrze poprzedziła uroczysta Godzina Czytań z Liturgii Godzin. Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię bp Kazimierz Gurda. Eucharystię koncelebrowali kapłani posługujący w katedrze oraz kapłani przybyli jako goście. Asystę liturgiczną przygotowała Służba Liturgiczna z katedry, a śpiew podczas Mszy św. podjęli członkowie Chóru Parafialnego pod kierunkiem ks. Michała Szulika. 

Te święta mimo trudności mogą nas napawać taką samą radością i nadzieją, jak aniołów i pasterzy dwa tysiące lat temu. W tym wydarzeniu spełniły się zapowiedzi proroków i oczekiwanie Ludu Bożego Starego Testamentu. Rozpoczął się nowy etap historii zbawienia. Na czym polega ta nowość? Że w Jezusie Bóg stał się człowiekiem, by człowiek mógł uczestniczyć w Jego boskim życiu. Dzięki temu człowiek otrzymał wyraźny znak, że Bogu na nim zależy. Człowiek dzięki Niemu i z Nim mógł odzyskać to, co stracił przez grzech: piękno człowieczeństwa, godność, podobieństwo do Boga
(z homilii bpa Kazimierza Gurdy)

Tradycyjnie na zakończenie uroczystości o północy do wiernych słowo życzeń skierował proboszcz parafii katedralnej ks. Dariusz Mioduszewski. 

Zapraszamy do galerii z uroczystości. Za zdjęcia dziękujemy p. Piotrowi Grabowskiemu.
Obszerna relacja na stronie Podlasie24.pl