Zakończenie rekolekcji Zawierzenia

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii zakończyły się rekolekcje Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 uczestnicy dokonali uroczystego zawierzenia, składając je na ręce ks. proboszcza Dariusza Mioduszewskiego.

Do tego wydarzenia przygotowywali się przez 33 dni, trwając na modlitwie, rozważaniach i udziale w konferencjach. Rekolekcje te mają prowadzić do całkowitego oddania się Jezusowi, biorąc za wzór Maryję, która ofiarowała się Mu jako pierwsza, przyjmując wolę Boga Ojca. Rekolekcję poprowadził ks. Marcin Wesołowski, wikariusz parafii katedralnej.

Święty Ludwik Maria Grignion de Monfort autor Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi  propagował ideę oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Założeniami rekolekcji są zerwanie z duchem tego świata, by móc lepiej zrozumieć ducha Chrystusa i przez to zbliżyć się do Niego. To pozwala na lepsze poznanie tajemnic Chrystusa i Jego Najświętszej Matki Maryi i doświadczać Ich niezwykłej  opieki w codziennym życiu.

Dlaczego warto wziąć udział w rekolekcjach Oddanie33?
  1. Przez te rekolekcje bliżej poznasz i bardziej pokochasz Maryję, a to Ci przyniesie wiele łask i błogosławieństw. Sprawisz tym wielką radość Jezusowi, który pragnie, aby Maryja była bardziej znana i kochana. To da ci wielką radość.
  2. Przez te rekolekcje dowiesz się czym jest oddanie się Matce Bożej, zrozumiesz dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotujesz się duchowo do aktu oddania się. To będzie początek nowego życia.
  3. Przez te rekolekcje zaczniesz uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi - pozwolisz, aby mogła się w sposób nieograniczony kochać, wspierać oraz chronić. Każdy z nas tego potrzebuje.
  4. Przez te rekolekcje staniesz się w rękach Jezusa i Maryi - narzędziem ratowania dusz Twoich braci i sióstr. Nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich.
  5. Przez te rekolekcje wejdziesz w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi.
Jak wziąć udział w rekolekcjach? 

Zapraszamy na początku do obejrzenia poniższego filmu wprowadzającego
Więcej na stronie o rekolekcjach

 
W parafii katedralnej rekolekcje rozpoczęły się 20 lutego. Przewodnikiem duchowym w tym czasie był ks. Marcin Wesołowski, wikariusz parafii katedralnej.

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udział w rekolekcjach w katedrze proponujemy udział indywidualny poprzez stronę internetową ODDANIE33. Są tu gotowe konspekty na każdy dzień w wersji filmowej.   Kliknij, aby przenieść się do rekolekcji online 

Rekolekcje oddania dla młodych

Również są dostępne w wersji online rekolekcje oddania dla młodzieży - kliknij, aby przejść do rekolekcji młodzieżowych,  a w ramach wprowadzenia zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego, jak wejść w rekolekcje dla młodych i je przeżyć.