Święta w katedrze online

W czasie walki z epidemią

Od 27 marca zgodnie z zarządzeniem państwowym w katedrze jednorazowo może znajdować się nie więcej niż 60 osób. Zachowujemy ponadto obowiązek zasłaniania ust i nosa atestowaną maseczką oraz zachowywanie odległości od siebie 1,5m. Pomocą w tym względzie służą kartki rozłożone na ławkach, wyznaczające przestrzeń do siedzenia.
Niedziela Palmowa w katedrze
Wielki Tydzień
 

W czasie obowiązywania obostrzeń sanitarnych prosimy o wyrozumiałość i odpowiedzialne podejście. W celu zapewnienia dostępu do wydarzeń Wielkiego Tygodnia oraz Okresu Wielkanocnego będziemy transmitować z katedry całą dobę, dzięki uprzejmości diecezjalnej telewizji FaroTV 

Na kanale FaroTV znajdziemy oprócz transmisji wiele wartościowych filmów jak rozważania do Słowa Bożego, rekolekcje, czy wydarzenia diecezjalne. 

Wspólny komunikat ministra zdrowia dr. Adama Niedzielskiego i sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski biskupa Artura Mizińskiego.

Trzecia fala epidemii jest faktem i stanowi obecnie największe zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polaków. Wobec rosnącej liczby zakażeń nie można pozostawać obojętnym. Dziś potrzeba nam odpowiedzialności, zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Obok szczepionki jest to nasza najważniejsza broń w walce z epidemią. Dlatego o tę odpowiedzialność apeluje zarówno władza świecka jak i duchowna. Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Przestrzegając ich wykazujemy się troską o naszych rodaków. Najwyższym dobrem doczesnym jest zawsze zdrowie i życie. Brak dbałości o zdrowie i życie własne oraz innych to działanie wbrew solidaryzmowi społecznemu i wbrew nauce Kościoła katolickiego.

Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Apel ten zostanie poparty pismem, skierowanym przez księży biskupów do wszystkich parafii z wyraźnym wskazaniem ścisłego przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych. Tylko nasze wspólne odpowiedzialne podejście do walki z epidemią uchroni nas przed koniecznością wprowadzania kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

Warszawa, 24 marca 2021 r.