Wielki Post z FaroTV

Codzienność jak Ewangelia

Żywa Woda Nadziei - wielkopostne spotkania z Ewangelią na każdy dzień.  Przygotowane przez zespół redakcyjny Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej - FaroTV. Zespół tworzą nasi biskupi, księża i świeccy czynnie zaangażowani w ewangelizację na polu duszpasterstwa młodzieży, ministrantów,  ruchów i stowarzyszeń katolickich istniejących w naszej diecezji.

Zapraszamy każdego dnia!

Czym jest FaroTV?

FaroTV to nowość w naszej diecezji. Z inicjatywy bpa Kazimierza Gurdy powstało nowoczesne studio nagrań telewizyjnych, przystosowane do transmisji internetowych. Działania w tym kierunku zostały podjęte w 2020 roku, w czasie epidemii Covid19. Szybka przebudowa części budynków duszpasterstwa akademickiego przy parafii Ducha Św. w Siedlcach doprowadziła do uroczystego otwarcia w dniu 10 października 2020 roku.

 Błog

Obrzędu błogosławieństwa studia dokonał bp Grzegorz Suchodolski, aktywnie wspierający dzieło powstania telewizji internetowej w diecezji. Uroczystość błogosławieństwa miała miejsce w dniu beatyfikacji bł. Carlo Acutisa, który stał się patronem studia i głoszenia Ewangelii poprzez Internet. 

Carlo Acutis nie przypadkowo został wybrany na patrona telewizji internetowej. Odszedł do wieczności po krótkiej chorobie,  a w swoim młodym życiu jako informatyk z pasją dawał świadectwo o Jezusie Chrystusie i Jego miłości do nas. Niemal codziennie uczestniczył w Eucharystii, którą uważał jako autostradę do nieba. Więcej o nowym błogosławionym Kościoła - klknij...

Dyrektorem ITDS i koordynatorem nagrań w studio jest ks. Paweł Broński. Zachęcamy  księży i osoby świeckie do współtworzenia materiałów na poszczególne okresy w roku liturgicznym. Dotychczas zostały zrealizowane serie spotkań ze Słowem Bożym na Adwent 2020, rekolekcje adwentowe dla dorosłych i dzieci. Obecnie w Wielkim Poście ukazuje się codziennie krótkie rozważanie z cyklu Żywa Woda Nadziei. Wszystkie filmy są dostępne na kanale telewizyjnym FaroTV. Zapraszamy do polubienia kanału na facebooku lub subskrypcji kanału na YouTube. Linki dostępne są pod ramką.