Niedziela z radiem Podlasie

Czyli sąsiedzka wizyta w katedrze

Katolickie Radio Podlasie spełnia swoją misję ewangelizacyjną na falach eteru już prawie 30 lat. Każdego roku gościmy w katedrze przedstawicieli naszej rozgłośni, których śmiało można nazwać sąsiadami. Biorąc pod uwagę położenie w Siedlcach dzieli nas zaledwie ulica Bpa Świrskiego. W tym roku zawitał do nas ks. Paweł Broński.

Ks. Paweł dzielił się z nami doświadczeniem pracy w radiu katolickim, a od niedawna także w diecezjalnej telewizji internetowej FaroTV. Podziękował parafianom za wsparcie duchowe i materialne na rzecz rozgłośni. Podkreślił misję, jaką spełnia Katolickie Radio Podlasie.  Jesteśmy po, aby dawać alternatywę, aby katolicki głos był słyszalny w eterze - mówił ks. Paweł w swoim wystąpieniu. 

 

Mówiąc o misji ks. Paweł powiedział więcej o zaangażowaniu księży z parafii katedralnej jako współtwórców audycji radiowych. Od ponad 4 lat można słuchać rozważań ks. Tomasza  do Słowa Bożego na każdą niedzielę i uroczystość w audycji Katolik w świecie. Instrukcja obsługi  lub Alfabet naszej wiary głoszony przez ks. Waldemara. Dostęp do wszystkich nagrań znajdziemy w archiwum dźwięków KRP.  

Archiwum dźwięków KRP

Katolik w świecie - instrukcja obsługi
Alfabet nasze wiary 

Zapraszamy do słuchania Katolickiego Radia Podlasie online,  a także śledzić profil na Facebooku, gdzie codziennie można dowiedzieć się o wydarzeniach w naszej diecezji i w samym radiu. 
Dziękujemy ks. Pawłowi za obecność i inspirację do lektury poprzez  zapoznanie nas z najnowszymi publikacjami religijnymi na rynku wydawniczym.

Nowością w diecezji siedleckiej jest powstanie Telewizji Internetowej FaroTV.  Z woli bpa Kazimierza Gurdy dyrektorem tego dzieła jest nasz gość ks. Paweł Broński. Zapraszamy do aktywnego włączania się w rozwój tej telewizji poprzez subskrybcję kanału na YouTube FaroTV lub polubienie profilu na Facebook. O misji FaroTV pisaliśmy już we wcześniejszych aktualnościach - kliknij by przejść.... 

Aktulanie w okresie Wielkiego Postu można posłuchać krótkich rozważań do Słowa Bożego. Komentarze przygotowali księża posługujący w duszpasterstwie parafialnym, szkolnym i liturgicznym. Wśród nich także ks. Tomasz ze słowem na kolejne niedziele Wielkiego Postu.
 

Czym byłaby niedziela radiowa bez anegdoty? Na pewno czulibyśmy pewien niedosyt. W tej materii nie zawiódł nas ks. Paweł i jedną z nich  przedstawił. Dziękujemy za wspólny czas modlitwy. Ks. Pawłowi życzymy wytrwałości w pracy radiowej i telewizyjnej.