Majówka z Maryją w katedrze

Peregrynacja figury Matki Boskiej Różańcowej

Z inicjatywy wspólnoty formacyjnej Klubu Ojca istniejącej w naszej diecezji, w najbliższych dniach odbędzie się peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej. Celem tego nawiedzenia jest pragnienie zawarte w słowach: Matko Boża zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat.

Figura została uroczyście wprowadzona do katedry 30 kwietnia o godz. 17.00.  Aktu zawierzenia Maryi Różańcowej dokonał ks. proboszcz Dariusz Mioduszewski

W sobotę o godz. 7.00 była sprawowana  Msza Św. pod przewodnictwem bpa Kazimierza, a po Eucharystii członkowie Męskiego Różańca udali  się z figurą do parafii św. Józefa.  

3 maja przeżywaliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 10.00 była sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem bpa Kazimierza, z udziałem bpa Grzegorza oraz kapłanów. Tego dnia towarzyła nam modlitwa różańcowa w różnych porach dnia, prowadzona przez dorosłych, młodych i dzieci. Ok. godz. 17.30 pożegnaliśmy Maryję, która wyruszyła w drogę do parafii św. Teresy.

 
 
 

Zdjęcia p. Piotr Grabowski