Po bierzmowaniu, co dalej?

Dzień udzielenia Ducha Św.

10 czerwca w katedrze bp Grzegorz Suchodolski udzielił sakramentu bierzmowania okołu 100 młodym ludziom, którzy w ostatnim roku przygotowywali się do przyjęcia tego daru. Mamy nadzieję, że wiara, która zrodziła się w sercach młodych ludzi dzięki udzielonemu Duchowi Św. zaowocuje realizacją słów wypowiedzianych podczas bierzmowania: Pragniemy, aby Duch Św., którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen

Jesteśmy wdzięczni bp Grzegorzowi za posługę biskupią w naszej parafii. Młodzi przystąpili do bierzmowania w dwóch grupach - pierwsza o godz. 15.30, druga o godz. 19.00. W homilii bp Grzegorz podkreślał znaczenie przyjęcia bierzmowania - aby ten sakrament stał się inspiracją do duchowych zmagań i zaangażowania w życie parafii. Uroczystość bierzmowania przypadła w rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Siedlcach, stąd też nie zabrakło nawiązań do jego postawy i nauczania. Biskup zwracał uwagę na potrzebę świadectwa życia Ewangelią w przestrzeni, w której żyją młodzi ludzie, zwłaszcza w przestrzeni mediów społecznościowych.

Za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania odpowiedzialnym w parafii jest ks. Grzegorz Chruściel. Mamy nadzieję, że mimo wielu przeciwności wywołanych przez pandemię tegoroczne przygotowanie zaowocuje mocną postawą wiary w sercach młodych.  Dziękujemy młodzieży za dar ołtarza w postaci czerwonej kapy.

Zapraszamy młodzież do naszego Oratorium - gdzie spotyka się wspólnoty młodzieżowe jak schola Wniebogłosy, ministranci, a przede wszystkim młodzież KSM. Cieszymy się, że także w tym roku młodzież uczestnicząca w spotkaniach KSM przez cały rok także przyjęła bierzmowanie.

W KSM jest naprawdę rewelacyjnie! Zapraszamy w piątki o godz. 19.00 w salce Oratorium (w podwórku parafialnym)

Wejdź na stronę KSM parafii katedralnej

Zobacz, jak przeżywaliśmy nasze spotkanie w Drohiczynie 

Panu Piotrowi Grabowskiemu serdecznie dziękujemy za posługę parafialnego fotografa i przekazywane regularnie zdjęcia