Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Przy licznym udziale wiernych

Tradycyjnie w okresie 8 dni po uroczystości Bożego Ciała oddawaliśmy w katedrze cześć Najświętszemu Sakramentowi poprzez udział w nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej. Bogu dzięki, że ta piękna tradycja żyje i pozwala na gromadzenie się wiernych przy Jezusie eucharystycznym.

Nabożeństwa czerwcowe są uwielbieniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kiedy włączamy w to uwielbienie procesję eucharystyczną, to takie nabożestwo staje się także naszą odpowiedzią na miłość Boga, objawioną w Jezusie Chrystusie. Doświadczając tej miłości idziemy za Nim, aby nieustannie czerpać ze źródła Bożej łaski. 

Nasi parafianie każdego dnia tzw. oktawy Bożego Ciała brali liczny udział w procesji, raz ze swymi chorągwiami, feretronami. Nie zawiedli mężczyźni noszący baldachim, jak również dziewczynki sypiące kwiatki. To piękna postawa wiary. 

Na zakończenie po 8 dniach świętowania ks. proboszcz Dariusz Mioduszewski dokonał obrzędu błogosławieństwa ziół, kwiatów i wianków, jako pierwocin tegorocznych zbiorów, będących owocem Bożego błogosławieństwa. 

Zdjęcia p. Piotr Grabowski, serdecznie dziękujemy.