30 lat w służbie Bogu i  ludziom

Jubileusz święceń kapłańskich

15 czerwca 1991 nasz ks. Proboszcz Dariusz Mioduszewski przyjął święcenia kapłańskie w katedrze siedleckiej. Święceń udzielił bp Jan Mazur. W 30 rocznicę święceń, dokładnie 15 czerwca 2021  kapłani zebrali się w katedrze, by uwielbić Boga za dar kapłaństwa.

Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Homilię wygłosił bp Grzegorz Suchodolski. Obecni byli koledzy z roku święceń ks. proboszcza Dariusza, niektórzy łączyli się za pośrednictwem transmisji internetowej z takich zakątków świata jak Rosja, Włochy czy Stany Zjednoczone. Przed Mszą św. ks. Dariusz w krókich słowach przywitał biskupów i księży, pozdrowił wszystkich zebranych w katedrze, a następnie przedstawił losy swojego rocznika. 

Przedłużeniem uroczystości jubileuszowych była spotkanie przy stole na plebanii, na którym obecni byli biskupi, księża goście z roku święceń oraz najbliżsi współpracownicy ks. proboszcza Dariusza. Nie mogło również zabraknąć okolicznościowego tortu, przygotowanego przez dawnych parafian z Tuchowicza.