Na Jerychu Młodych!

Obecni zawsze

Każdego roku liczna reprezentacja naszej młodzieży zrzeszona w KSM, scholi Wniebogłosy i Służbie Liturgicznej czynnie włącza się w Jerycho Młodych, czyli diecezjalne spotkanie młodych w Pratulinie.

Mimo obaw związanych z obostrzeniami Jerycho odbyło się bez przeszkód. Pojechaliśmy do Pratulina autokarem, razem z młodymi z siedleckich parafii. Spotkanie przebiegało pod hasłem Karo - Reakcja, co nawiązywało do patronki spotkania i KSM w całej Polsce bł. Karoliny Kózkówny. O jej męczeńskiej śmierci i błogosławionych owocach życia usłyszeliśmy z ust zaproszonych gości z diecezji tarnowskiej. 

Spotkanie odbywało się bardzo dynamicznie. Nie było miejsca na znudzenie. Przeciwnie, bogaty program pomagał uczestnikom spotkania w zgłębieniu zagadnień związanych z czystością modlitwą i pracą. Bardzo ubogacająca była obecność znaków Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i ikony Matki Bożej. Krzyż był niesiony na ramionach młodych podczas Drogi Krzyżowej. 

W radosnym spotkaniu uczestniczyło ok 600 młodych wraz z biskupem Grzegorzem Suchodolskim. Bp Grzegorz na zakończenie Jerycha sprawował Eucharystię wraz z przybyłymi kapłanami, z udziałem młodzieży.

Wszyscy mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty, a także przygotować się na spotkanie Jezusem w Komunii św. poprzez adorację Najświętszego Sakramentu.

Nasza służba liturgiczna zajęła się przygotowaniem asysty liturgicznej. Mamy nadzieję, że nasza młodzież ożywiona tym spotkaniem jeszcze bardziej pokocha Chrystusa i da o Nim świadectwo swoim życiem.