Wyrusz z nami na pielgrzymkę!

Z wiarą i męstwem

Pielgrzymowanie rozpoczniemy 2 sierpnia  Eucharystią sprawowaną pod  przewodnictwem bpa Kazimierza Gurdy o godz. 6.00 w katedrze siedleckiej.

Wpatrując się w żywot błogosławionych Męczenników  z Pratulina będziemy szukać wzorców do tego, jak w naszej rzeczywistości mamy stawać się mężnymi świadkami wiary.

Jak będzie wyglądać tegoroczne pielgrzymowanie? 

1. W tym roku pielgrzymujemy w sposób tradycyjny. 
2. Każdy pątnik jest zobowiązany do codziennego mierzenia temperatury (trzeba wziąć ze sobą termometr).
3. Osoby niepełnoletnie mogą pielgrzymować z opiekunem, za pisemną zgodą rodziców.
4. Wpisowe w tym roku wynosi 150 zł. W tej cenie jest wliczony bagaż (20 kg, w tym śpiwór i materac, a także namiot, butlę gazową, wiaderka miski i wszelkie inne akcesoria potrzebne na pielgrzymim szlaku. Każdy kilogram nadwagi bagażu wynosi 5 zł.
5. W tym roku nie ma możliwości odwiedzin na pielgrzymim szlaku.
6. Nocleg jest możliwy tylko i wyłącznie na polu namiotowym.
7. W tym roku nie ma możliwości mycia się na kwaterach. Warto przy tej okazji jest się zaopatrzeć w prysznic turystyczny (można w kilka osób się złożyć na taki prysznic). 
8. Tych, którzy wybierają się na pielgrzymkę po raz pierwszy i nie wiedzą co ze sobą zabrać, odsyłam na poniższą stronę... 
9. Jeżeli ktoś posiada uprawnienia medyczne, uprawnienia do kierowania ruchem oraz chce służyć w służbie muzycznej, proszę podać taką informację w dniu zapisów. Każda posługa jest nieoceniona.
10. Proszę, abyśmy w czasie pielgrzymowania z otwartością służyli poprzez niesienie znaczków, nagłośnienia, pomoc w załadowaniu bagaży, czy też wszelką inną formę pomocy na pielgrzymim szlaku. Niech to będzie wyraz naszego upodobnienia się do Jezusa Chrystusa, który przyszedł, aby służyć, a nie żeby mu służono.
11. Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, ze względu na zdrowie, brak możliwości uzyskania urlopu, zachęcamy do wspierania pielgrzymów poprzez modlitwę oraz własne duchowe pielgrzymowanie.

 


Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania!