Czas zmian w katedrze

Dziękujemy za posługę ks. Waldka i ks. Tomka

Zgodnie z decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy z dniem 1 lipca kończą posługę w parafii katedralnej ks. Waldemar Mróz i ks. Tomasz Koprianiuk. Swoją pracę w katedrze rozpoczęli w 2016 roku. Po pięciu latach społeczność parafii katedralnej wraz z ks. proboszczem Dariuszem wyraziła swą wdzięczność za pracę w naszej wspólnocie.

Wyrazy wdzięczności złożyli księżom przedstawciele wspólnot, które korzystały z ich pasterskiej posługi. 27 czerwca podczas Eucharystii sprawowanej w intencji odchodzących księży zgromadzili się członkowie kręgu liturgicznego, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholi dziecięco-młodzieżowej Wniebogłosy oraz służba liturgiczna ołtarza. 

Dziękujemy serdecznie za pamięć i skierowane do nas życzliwe słowo. Ze swojej strony pragniemy przeprosić za wszystko, co mogło stać się powodem zgorszenia i nieporozumień. Zapewniamy, że nigdy nie wynikało to ze złej woli, tylko z ludzkiej niedoskonałości. 

Ks. Waldemar i ks. Tomasz

Ks. Waldek odchodzi do Białej Podlaskiej, do parafii Chrystusa Miłosiernego i tam obejmie posługę wikariusza. Ks. Tomek został skierowany do pracy w Katolickim Radio Podlasie i wydawnictwie diecezjalnym Unitas. Zgodnie z wolą Biskupa będzie mieszkał na plebanii katedralnej. 

zdj. p. Piotr Grabowski, dziękujemy!