Idziemy w pielgrzymce wiary!

Dwójeczka na trasie pielgrzymki

Tradycyjnie sierpień jest miesiącem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. 2 sierpnia z katedry siedleckiej wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Od kilku dni nasi pielgrzymi są już drodze. Z pewnością wielu pielgrzymujących odczuwa już dolegliwości związane z drogą. Wspieramy ich i łączymy się duchowo, życząc wytrwałości na pątniczym szlaku.
 

Zapraszamy na diecezjalny kanał FaroTV na którym każdego dnia można śledzić pielgrzymkę. Codziennie ekipa z wozu transmisyjnego Katolickiego Radia Podlasie dostarcza na bieżąco informacje z trasy. Podczas relacji będzie można usłyszeć ciekawostki z życia pielgrzyma oraz świadectwa, będące owocem pielgrzymowania. Dzięki uprzejmości FaroTV możemy mocniej doświadczyć amosfery panującej na pątniczym szlaku. 

FaroTV - Telewizja Pielgrzymkowa

Jednak idą mimo deszczu - zobacz pierwsze zdjęcia z trasy...

Sprawdź także ramowy program dotyczący transmisji z pielgrzymki na falach KRP - dowiedz się wiecej...

Pielgrzymi mają do pokonania ok 400 km z Siedlec na Jasną Górę. W czasie dwutygodniowej drogi codziennie będą uczestniczyć w Eucharystii. Czas pielgrzymki jest dobrą okazją do refleksji nad życiem, jest wezwaniem do wiary i nawrócenia. Służą temu codzienne medytacje i konferencje. Zachęcamy do zapoznania się z treścią konferencji, które w tym roku w głównej mierze są poświęcone bł. Męczennikom z Pratulina w 25 rocznicę ich beatyfikacji. Konferencje i rozważania są dostępne każdego kolejnego dnia na stronie pielgrzymki podlaskiej. Kliknij, aby pobrać...

Jeśli nie możesz iść na pielgrzymkę włącz się do pielgrzymowania duchowego...

Posłuchaj pierwszej relacji prosto z trasy od naszego przewodnika i jego podopiecznych....