Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W uroczystość Jezusa Chrystusa, króla wszechświata zgromadziliśmy się w katedrze siedleckiej na wspólnej Eucharystii o godz.10.00 pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego.

Przed rozpoczęciem Eucharystii, biskup Grzegorz dokonał obrzędu przekazania relikwii bł. Carlo Acutisa, które będą się znajdować w siedzibie diecezjalnego biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W swojej homilii biskup Grzegorz, mówił, że naszym zadaniem jest stawać się animatorami, którzy będą prowadzić ludzi do Chrystusa i nie będą się bali dawać świadectwo o Nim w swoim codziennym życiu.

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, która jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dokonał się obrzęd zaprzysiężenia nowych osób do tychże wspólnot. Cieszymy się, że wśród 28 młodych osób ,które wypowiedziały swoje GOTÓW do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, znaleźli się reprezentanci naszego parafialnego oddziału KSMu w osobie: Magdaleny Jabłkowskiej oraz Macieja Wyrębiaka.

Do szeregów Akcji Katolickiej zostały włączone dwie osoby.

Tego dnia  ks. biskup Kazimierz Gurda powołał do istnienia i zatwierdził statut Diecezjalnej Rady Duszpasterstwa Młodzieży, która ma być organem doradczym Biskupa Siedleckiego, któremu służyć będzie pomocą w pełnieniu pasterskiej posługi na rzecz młodzieży. Przedstawiciele Rady, otrzymali z rąk ks. biskupa Grzegorza dekrety nominacyjne.