Światowe Dni Młodzieży w rejonie Siedleckim

W sobotę 20.11.2021 r. rozpoczęliśmy obchody Światowych Dni Młodzieży. W rejonie siedleckim zgromadziliśmy się na  mszy świętej o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego w katedrze siedleckiej.
W nawiązaniu do tematu orędzia na 36. Światowe Dni Młodzieży: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”, bp Suchodolski wskazał, że te słowa powinny być programem całorocznej pracy młodzieży. - Te słowa mają nas prowadzić przez najbliższe miesiące formacji.

W homili biskup Grzegorz wymienił trzy elementy z działalności św. Pawła, które młodzi mogą wcielić w swej działalności ewangelizacyjnej i formacyjnej: areopag – miejsce w którym podzielą się ze swymi rówieśnikami doświadczeniem wiary i świadectwem spotkania z Jezusem; wyprawy misyjne – zastanowienie się co w naszej diecezji, miejscowości, parafii jest takim terenem misyjnym, obszarem wymagającym działania ewangelizacyjnego; spotkanie z Piotrem - spotkanie z biskupem, Kościołem i poddanie naszych działań ocenie „Piotra”.
Pod koniec mszy świętej, młodzież złożyła ks. Biskupowi życzenia, dziękując za Jego pasterską troskę o młodzież i życząc obfitości Bożych łask w pełnieniu funkcji Przewodniczącego KEP ds. młodzieży.

Po zakończonej Eucharystii, młodzież wsłuchiwała się w słowa konferencji głoszonej przez ks. Krystiana Bajkowskiego.

Po skończonej konferencji młodzież udała się do budynku KLO, gdzie odbyła się praca w grupach, podczas której, młodzież wsłuchiwała się w głos orędzia papieża Franciszka oraz analizowała  tekst mówiący o nawróceniu świętego Pawła, szukając w nim, wskazówek do tego jak stawać się świadkiem Chrystusa w swojej codzienności.Następnym punktem spotkania była wspólna Agapa w Centrum Integracji Społecznej. Podczas wspólnego spotkania przy stole nie zabrakło również rozrywki. Poprzez śpiew oraz taniec dokonywało się uwielbienie Pana Boga, a także zawiązanie wspólnoty.
Odpowiadając na słowa orędzia "Wstań ustanowiłem Cię świadkiem tego, co zobaczyłeś", wyruszyliśmy pod pomnik św. Jana Pawła II, aby dać świadectwo naszej wiary, modląc się koronką do Bożego Miłosierdzia.Nasze modlitewne spotkanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu w parafii pw. św. Stanisława BM, którą poprowadził ks. Sebastian Bisek.