Uroczystość odpustowa w naszej parafii

8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii. Z tej racji w południe, ks. Biskup Grzegorz Suchodolski celebrował Mszę świętą w naszej świątyni parafialnej.
Biskup Grzegorz w swojej homilii podkreślał, że katedra jest Głową i Matką, wszystkich Kościołów, w naszej diecezji, dlatego gromadzimy się, aby dziękować Panu Bogu za to, że od 1913 r. w tej świątyni jest głoszona cześć Niepokalanej.
Tego dnia przypada również "godzina łaski", dlatego tak wielu wiernych przyszło dzisiaj do świątyni, aby szukać u Boga pomocy w swoich sprawach oraz uwielbiać Go za wszelkie łaski już otrzymane.  Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi z 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Maryja obiecała wtedy, że "dzięki modlitwie w tej godzinie, ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą masowe nawrócenia".
Ks. Biskup w swojej homilii przypomniał, że każda Eucharystia, chwila modlitwy, dobrze przeżyta spowiedź, jest "godziną łaski" dla każdego z nas.
Dziś także zgromadzeni w katedrze siedleckiej wierni, dokonali aktu Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła, świętemu Józefowi.
fot. Piotr Grabowski