W siedleckiej katedrze miała miejsce w sobotę, 26 marca ceremonia upoważnienia do pełnienia funkcji lektora. Włączenia do tej posługi blisko 160 ministrantów z diecezji siedleckiej, dokonał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.
 
W homilii hierarcha mówił, że trzeba dziękować Bogu, że tak wielu młodych chce pełnić tę zaszczytną funkcję lektora przy ołtarzu. - Niech to nas jeszcze bardziej umacnia, że jesteśmy jednym ciałem Chrystusa. Chrystus kochając nas mówi: "Potrzebuję Ciebie, Idź dalej za Mną, nie rezygnuj. 
 
Cieszymy się, z tego, że wśród tej grupie, młodych mężczyzn, znaleźli się przedstawiciele naszej parafii: Maciej Wyrębiak, Łukasz i Tomasz Wiśniewscy, Krystian Baranek, Kacper Wolanin oraz Aleksander Sikorski, którzy uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych, odpowiednio przygotowali się do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym.
 
Na zakończenie, nowo ustanowieni lektorzy, wyrazili swoją wdzięczność ks. Biskupowi oraz księżom odpowiedzialnym za prowadzenie szkoły lektora, za przygotowanie ich do pełnienia tej zaszczytnej funkcji oraz za okazane, względem nich zaufanie.

W trakcie Mszy św. dziewięciu katechumenów odbyło kolejny etap przygotowania do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Obrzęd rozpoczął się w przedsionku katedry. Tam biskup zwrócił się do każdego po imieniu. Pytał m.in. o co proszą Kościół Boży? Czy są gotowi wejść za przewodem Chrystusa na drogę katechumenatu? Następnie biskup na czole katechumenów nakreślił znak krzyża i każdemu wręczył krzyż.

Katechumeni będą mogli w przyszłości przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w trakcie Liturgii Wigilii Paschalnej.

fot. Piotr Grabowski