3 maja, przeżywając podwójne święto, NMP Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, zgromadziliśmy się na Mszy świętej o godz. 10.00 pod przewodnictwem bpa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Wraz z duchowieństem oraz licznymi przedstawicielami władz samorządowych, modlitwą otaczaliśmy naszą Ojczyznę, prosząc o dar pokoju.

Ks. Biskup w swojej homilii nawiązując do wydarzeń ostatnich miesięcy mówił, że Polacy otwierając swoje serca i domy napisali nową konstytucję: miłości, dialogu, otwartości i przebaczenia. Konstytucję, która zachwyca Europę nie mniej niż tamta z 1791 roku. Przypomniał, że Europa zostałą zbudowana na korzeniach, miłość, sprawiedliwości, solidarności, i trzeba nam do tych korzeni wracać, zwłaszcza w świetle wydarzeń, które dzieją się na świecie.
Po mszy, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz miejskich oraz licznie zgromadzeni wierni, udali się na skwer Kościuszki, gdzie odczytano apel pamięci, została oddana salwa honorowa, a delegacje władz państwowych i samorządowych, wojska i służb mundurowych, organizacji społecznych i szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.fot. Piotr Grabowski