Prymicja ks. Jana Tomczyka oraz pożegnanie ks. Krystiana

26.06 na Mszy św. o godz. 12.00, odbyła się Msza św. prymicyjna ks. Jana Tomczyka, Misjonarza Świętej rodziny, który w ubiegłym roku pielgrzymował z naszą grupą przed tron Jasnogórskiej Pani.
Ks. Jan przewodniczył Eucharystii, podczas której, modlił się za wszystkich pielgrzymów z grup 1 i 2 oraz ich rodzin. Homilię wygłosił ks. Krystian, który mówił o tym, jak ważne jest w życiu człowieka, aby w Bogu dostrzegał największe swoje bogactwo, gdyż wtedy ubogacony łaską Bożą, będzie mógł ubogacać innych na drodze swojego powołania.
Na zakończenie wspólnej celebracji Najświętszej Ofiary, ks. proboszcz kan. Dariusz Mioduszewski wraz z przedstawicielami grup młodzieżowych oraz dziecięcych naszej parafii, wyrazili swoje podziękowania ks. Krystianowi, który po roku posługi w naszej parafii, zostaje skierowany na studia z dziedziny teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


Podziękowania oraz słowa życzeń, zostały również skierowane pod adresem ks. Jana, który otrzymał z rąk przedstawicieli grupy pielgrzymkowej oraz dzieci naszej parafii, kwiaty, które mają symbolizować piękno duszy ks. Prymicjanta.


Na zakończenie otrzymaliśmy najcenniejszy dar z rąk ks. Jana, jakim jest błogosławieństwo prymicyjne.


fot. Piotr Grabowski