Informator Pielgrzymkowy

42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

Kilka istotnych informacji odnośnie tegorocznej pielgrzymki  na Jasną Górę

1. Na pielgrzymkę może iść każdy, kto wypełni formularz i tym samym zapisze się na pielgrzymkę. Nie ma obowiązku bycia zaszczepionym przeciw Covid-19.

2. Konieczność kwatermistrza grupy (jeden w przypadku grup łączonych).

3. Grupa 2 zostaje połączona z grupą 5.

4. Zapisy na Pielgrzymkę:   1 sierpnia   godzinę jeszcze ustalimy  salka na plebanii.  W tym samym czasie zdawanie bagażu UWAGA! w przypadku osób niepełnoletnich (poniżej 15 lat) należy wyznaczyć opiekuna i pisemną zgodę rodziców na udział w Pielgrzymce oraz na podjęcie przez Księdza Kapelana Służby Zdrowia Pielgrzymki, decyzji o hospitalizacji lub ewentualnej operacji. Przy zapisie dokonywane są następujące opłaty: wpisowe - 160 zł - które obejmuje bagaż podstawowy do 20 kg (za każdy kilogram nadwagi bagażu 5 zł), śpiwór, materac, namiot, butlę gazową, miska, wiaderko oraz obsługę toalet. Od Suchedniowa wpisowe wynosić będzie 20 zł za każdy dzień (dzień i nocleg).  z wpisowego zwolnieni są: trzecia i następna osoba z domu, siostry pielęgniarki aktywnie posługujące w grupie oraz muzyczni niosący własną gitarę (płacą 20 zł za obsługę toalet i ubezpieczenie)

5. Pielgrzymów Duchowych zachęcamy do oglądania transmisji Mszy św. z Mirowa w sobotę 13 sierpnia o godz. 18.00, a także wejścia Pielgrzymki 14 sierpnia od godz. 5.30 i Mszy św. o godz. 9.00 na wałach Jasnogórskich na kanale diecezjalnej telewizji internetowej FaroTV.